Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Három autónyi adományt gyűjtött a Veszprém Főegyházmegyei Karitasz

2022. március 2. 10:37 // Forrás: Veszprémi Érsekség
A Veszprém Főegyházmegyei Karitász felhívására két nap alatt 3 autónyi adomány gyűlt össze veszprémi és balatonalmádi hívek jóvoltából – közölte weboldalán a Veszprémi Érsekség.

Felvágottakkal, tartós élelmiszerekkel, takarókkal, tisztálkodási szerekkel- jószándékú emberek adományaival indult útnak március 1-én kedden délelőtt a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei határra, Barabásra, a katolikus karitász jelenléti pontjára, ahol a felajánlásokat a háború elől menekülők közt osztják majd szét. A Veszprém Főegyházmegyei Karitász felhívására két nap alatt 3 autónyi adomány gyűlt össze veszprémi és balatonalmádi hívek jóvoltából. Az éjszaka két jármű már útnak indult Kárpátaljára, az a szállítmány szerencsésen átjutott a határon és célba is ért- mondta el Szijártó László  a karitász megyei igazgatója.

Fotó: Veszprémi ÉrsekségFotó: Veszprémi Érsekség

Takáts István általános érseki helynök kért áldást a küldetésre, amelyben a jószándékú embereke tenni akarása nyilvánul meg. A helynök úgy fogalmazott: a háború sötétjénél nincs sötétebb valósága az emberi életnek, márpedig most nem messze tőlünk a kiszolgáltatottság, a kétségbeesés, a szenvedés és a halál sötétsége lett valóság.

A veszprémi közösség ismét összefogott- hangsúlyozta Veszprém polgármestere. Porga Gyula jelezte: a kárpátaljai magyarok megsegítésére nyitott számlára már több mint fél millió forint érkezett, a helyiek adományai is folyamatosan érkeznek.

A Veszprém-Főegyházmegyei Karitász munkatársai tájékozódnak a határmenti jelenléti pontokon és a következő napokban a főegyházmegye honlapján és közösségi oldalán közzéteszik, milyen adományokat várnak még annak érdekében, hogy célzott támogatást lehessen adni a háború sújtotta területen élőknek vagy az onnan menekülőknek.

vehir.hu
további cikkek
Szombattól újraindulhat a Dunamenti Erőmű, a paksi atomerőmű fél teljesítménnyel üzemel energiaválság Szombattól újraindulhat a Dunamenti Erőmű, a paksi atomerőmű fél teljesítménnyel üzemel A péntek esti próbaüzem után várhatóan szombattól teljes kapacitással működhet a Dunamenti Erőmű, míg a paksi atomerőmű jelenleg a névleges teljesítményének közel felén üzemel, de a folytatódó hőség és szárazság következtében csökkenő vízszint miatt a következő napokban szükség lesz az atomerőmű további termelés-visszafogására és időleges teljes leállítására. Magyar Péter miniszterelnök pénteken közölte, hogy Magyarország soha nem látott nehézségű, komplexitású energetikai krízishelyzettel néz szembe. tegnap 18:21 Kritikus ponthoz ért a hazai víz- és energiahelyzet: azonnali spórolást vár a kormány közélet Kritikus ponthoz ért a hazai víz- és energiahelyzet: azonnali spórolást vár a kormány Péntek estére összehívták a védelmi munkacsoportot az egyre feszültebbé váló hazai víz- és energiahelyzet miatt. A Mol szerint az üzemanyag-ellátás egyelőre biztosított, a gázolaj esetében viszont a világpiaci hiány miatt az ország behozatalra szorul, az ivóvíz-ellátás összeomlásának elkerülése érdekében pedig azonnali összefogásra és a locsolás beszüntetésére kérte a lakosságot Magyar Péter miniszterelnök. A Balaton északi partján a hétvégén már a kapacitások végső határán fog üzemelni a hálózat. tegnap 13:35 Újra LEGO-lázban Veszprém: jön a 2. minifigura vadászat! közélet Újra LEGO-lázban Veszprém: jön a 2. minifigura vadászat! Tavasszal hatalmas sikert aratott, így nem volt kérdés a folytatás: augusztus 8-án újra apró műanyag figurák lepik el Veszprém utcáit. A veszprémi Játék bizományi bolt által szervezett LEGO minifigure vadászat mostani eseménye pedig még több izgalmat ígér a családoknak és a gyűjtőknek egyaránt. 2026. július 30. 13:42

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.