Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Sokakat érdekelt a németek gálája

2022. április 6. 4:00
Sikeresen zárult a német nyelv első fesztiválja, a Wunderbar Veszprémben. A zárógálára a vártnál jóval többen voltak kíváncsiak.

Először rendezték meg a Wunderbar fesztivált, a német nyelv napjait március végén az ország számos pontján, így Veszprémben is. A fesztivál a német, az osztrák és a svájci nagykövetségek által életre hívott, a nyelvtanulást és a német kultúrát népszerűsítő Deutsch. Karriere. Erfolg. (Német. Karrier. Siker.) kampány kiemelt eleme volt, aminek veszprémi programjait a helyi Német Nemzetiségi Önkormányzat fogta össze. 

Fotó: Veszprémi Német Nemzetiségi Önkormányzat / FacebookFotó: Veszprémi Német Nemzetiségi Önkormányzat / Facebook

Az iskolai programok mellett számos nyitott rendezvényre is várták az érdeklődőket – a „Mi svábok mindig jó magyarok voltunk” című film vetítése egyben közönségtalálkozó is volt az alkotókkal; a Lovassy diákjai a veszprémi németek nyomait tárták fel prezentációikban, a hét elején pedig társasjáték-esten vehettek részt a játékos kedvűek. 

Fotó: Veszprémi Német Nemzetiségi Önkormányzat / FacebookFotó: Veszprémi Német Nemzetiségi Önkormányzat / Facebook

A szervezők igyekeztek azokhoz is elvinni a németek kultúráját, akik talán nem értesültek a programokról: ennek a törekvésnek a leglátványosabb eleme a Kossuth utcai flashmobok voltak, amelyeken a német népzenébe és néptáncosokba futhattak az arra járók.

A nyilvános programokat egy gálaműsorral zárták péntek délután. Az érdeklődők nagy száma még a szervezőket is meglepte, az Agóra kamaratermében nemhogy ülő, de állóhelyet is nehezen lehetett találni, miközben egymást váltották a fellépők: a Botev, a Dózsa, a Szilágyi általános iskolák tanulói, a Lovassy Német Nemzetiségi Kamarakórus, a Deutschklub Énekkara, a Gyulafirátóti Rozmaring Német Nemzetiségi Tánccsoport és a Löder Buam. 

Veszprémi Német Nemzetiségi ÖnkormányzatVeszprémi Német Nemzetiségi Önkormányzat

A programsorozat már a közeli jövőbe tekintve, húsvéti kézműves foglalkozással zárult szombaton. 

 

A fotók és videók forrása a Veszprémi Német Nemzetiségi Önkormányzat Facebook-oldala

tomi-3643747
tomi-3643747
tomi-3643747
Schöngrundtner Tamás
további cikkek
1O4A0496 (1)
1O4A0496 (1)
1O4A0496 (1)
Rendhagyó tárlatvezetés egy olyan művész kiállításán, aki még a Balaton által partra mosott tárgyakból is alkotást készített Rendhagyó tárlatvezetéssel búcsúzott a Kabóca Bábszínház Györgydeák György kiállításától, aminek az utóbbi időben otthonául szolgált, mintegy érdekes kulturális koktélt keverve a bábszínművészet és a képzőművészet között. A 2008-ban elhunyt művész alkotásai és grafikáiról Porga Gyula, Veszprém polgármestere beszélt, pontosabban művészettörténeti elemzés helyett sokkal inkább a személyes kapcsolatáról Györgydeák Györggyel, történeteken keresztül. tegnap 21:55
amercian_corner-12 (1)
amercian_corner-12 (1)
amercian_corner-12 (1)
Húsz éve létezik Veszprémen belül egy kuckónyi Amerika Veszprémben nemcsak akkor lehet testközelből találkozni az amerikai szellemiséggel, amikor a közeli NATO-bázison állomásozó katonák szabadnapjaikon megjelennek a különböző belvárosi vendéglátóhelyeken, vagy rendezvényeken. A könyvtár épületében elhivatott emberek már húsz éve pezsegtetik az amerikai kultúrát az angol nyelvtől kezdve a zenén, táncon át az irodalomig. Az American Corner – Amerikai Kuckó – pénteki születésnapi ünnepségén Robert Palladino, az Egyesült Államok budapesti nagykövetségének ideiglenes ügyvivője is személyesen volt jelen. tegnap 15:34
DVAST20250620026
DVAST20250620026
DVAST20250620026
Heten vehettek át életműdíjakat a Magyar Mozgókép Fesztiválon Makó Mari casting direktor, Piroch Gábor kaszkadőrszakértő, Demjén Ferenc dalszövegíró-énekes, Bordán Irén színművész, Gálffi László színművész, Robert Lantos producer, valamint Koltai Lajos operatőr, rendező vehették át a Magyar Filmakadémia és a Magyar Mozgókép Fesztivál életműdíjait péntek este a Balatonfüreden tartott gálán. tegnap 11:04

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.