Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

700 éves Szentgál

2022. április 23. 21:09
A település hétszázadik születésnapja alkalmából gyűlt össze a község, színes programokkal, kulturális műsorokkal ünnepelve a kerek évfordulót.

A múlt emlékeit ápolja, de a jövő felé tekint a Bakony tövében elhelyezkedő település, fogalmazott Ovádi Péter országgyűlési képviselő, aki ünnepi beszédet mondott a jeles alkalomból. Nagy felelősség a múlt ápolása, ennek kulcsa, ereje ott rejlik a hétszázéves múltban. Csupán a történelem könyvek tanúskodnának a múltról, a történelem jelentős szereplőiről, ha nem lenne a jelenben egy olyan törekvés, hogy igenis fontos az emlékezés.

Ovádi PéterOvádi Péter

Ovádi beszédében kiemelte, bár nem tudjuk, hogyan képzelték el a szentgáliak egykor a településük fejlődését, hogy milyen községet képzeltek el a jövőre, egy biztos, méltán lennének büszkék a város elődei.

A rendezvény védnöke Pap Gyula, az OMKV (Országos Magyar Vadászkamara) Veszprém megyei elnöke volt. A színes repertoárból adódik, hogy nem hagyták unatkozni a résztvevőket, többek között zászlóforgatók, bábszínészek, tűzzsonglőrök feleltek a hangulatért.

Helyi festőművész hív kirándulásra képein keresztül

Kiállításmegnyitóval indult pénteken Szentgál fennállásának 700. évfordulóját ünneplő rendezvénysorozat. A helyi Lőrincze Lajos Általános Iskolában Robozné Erődi Ildikó festményeiből nyílt tárlat „Tájoló” címmel, a megnyitón pedig a helyi lakosok mellett jelen volt a település vezetősége, Ovádi Péter, országgyűlési képviselő, valamint a festőnő barátai is.

Robozné Erődi Ildikó – ahogy elmondta – gyermekkorát a Balaton-felvidéken töltötte, viszont családjával és kisgyermekeivel már itt, a Bakony tövében élnek, festményeiben pedig e két tájegységnek, de főként a Balaton-vidék településeinek világát mutatja be ikonikus épületek és helyszínek megfestésével. Ahogy fogalmazott, képeivel szeretné ezeknek a hozzá közel álló helyszíneknek az atmoszféráját közelebb hozni, hogy a tárlat látogatói úgy érezzék, ők is ott vannak ezeken a – szó szerint – festői helyeken.

A megnyitón Ovádi Péter is méltatta a helyi festőművész képeit, valamint kiemelte Szentgál összetartó közösségét, akik már 700 éve szilárd alapokon dolgoznak, hogy ez az országosan is példaértékű település tovább fejlődjön a jövőben is.

Hajas Bálint
Szabó Eszter
Kovács Bálint
további cikkek
Szombattól újraindulhat a Dunamenti Erőmű, a paksi atomerőmű fél teljesítménnyel üzemel energiaválság Szombattól újraindulhat a Dunamenti Erőmű, a paksi atomerőmű fél teljesítménnyel üzemel A péntek esti próbaüzem után várhatóan szombattól teljes kapacitással működhet a Dunamenti Erőmű, míg a paksi atomerőmű jelenleg a névleges teljesítményének közel felén üzemel, de a folytatódó hőség és szárazság következtében csökkenő vízszint miatt a következő napokban szükség lesz az atomerőmű további termelés-visszafogására és időleges teljes leállítására. Magyar Péter miniszterelnök pénteken közölte, hogy Magyarország soha nem látott nehézségű, komplexitású energetikai krízishelyzettel néz szembe. tegnap 18:21 Kritikus ponthoz ért a hazai víz- és energiahelyzet: azonnali spórolást vár a kormány közélet Kritikus ponthoz ért a hazai víz- és energiahelyzet: azonnali spórolást vár a kormány Péntek estére összehívták a védelmi munkacsoportot az egyre feszültebbé váló hazai víz- és energiahelyzet miatt. A Mol szerint az üzemanyag-ellátás egyelőre biztosított, a gázolaj esetében viszont a világpiaci hiány miatt az ország behozatalra szorul, az ivóvíz-ellátás összeomlásának elkerülése érdekében pedig azonnali összefogásra és a locsolás beszüntetésére kérte a lakosságot Magyar Péter miniszterelnök. A Balaton északi partján a hétvégén már a kapacitások végső határán fog üzemelni a hálózat. tegnap 13:35 Újra LEGO-lázban Veszprém: jön a 2. minifigura vadászat! közélet Újra LEGO-lázban Veszprém: jön a 2. minifigura vadászat! Tavasszal hatalmas sikert aratott, így nem volt kérdés a folytatás: augusztus 8-án újra apró műanyag figurák lepik el Veszprém utcáit. A veszprémi Játék bizományi bolt által szervezett LEGO minifigure vadászat mostani eseménye pedig még több izgalmat ígér a családoknak és a gyűjtőknek egyaránt. 2026. július 30. 13:42

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.