Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. június 22. Paulina
Veszprém
23°C
2026. június 22. Paulina
Veszprém
23°C

Lemondott Varga Judit igazságügyi miniszter

2023. június 28. 15:51
Várhatóan a Fidesz 2024-es EP-kampányát fogja majd vezetni a politikus, hazánk képviseletét pedig hosszabb távon Brüsszelben képzeli el. A várható utód személye is megvan már.

A Magyar Nemzet értesült róla először, hogy beadta lemondását Varga Judit igazságügyi miniszter július 31-i hatállyal. Ahogy elmondta, a jövőben a 2024-es EP-választásokra szeretne fókuszálni, ahol várhatóan ő lesz a Fidesz listavezetője, de erről még a párt elnökségének is döntenie kell. 

Ez a feladat viszont, ahogyan miniszteri teendőim is, egész embert kíván, ezért a miniszterelnök úrral már közöltem is a lemondási szándékomat július 31-ével. Azt hiszem, az a helyes, ha az igazságügyi tárca vezetését átadom olyannak, aki erre száz százalékban tud koncentrálni - mondta.

Orbán Viktor miniszterelnök tudomásul vette Varga Judit lemondási szándékát - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke szerdán.

Hozzátette: a kormányfő az igazságügyi miniszteri tisztségre Tuzson Bencét, a Miniszterelnöki Kabinetiroda kormányzati államtitkárát jelöli.

vehir.hu
további cikkek
Alig 18 évesek, de egy ilyen fesztivált sikerült megszervezniük közélet Alig 18 évesek, de egy ilyen fesztivált sikerült megszervezniük Középiskolások szervezésében valósult meg idén is a Balaton Vibez Fesztivál, amely remek hangulattal, színes programokkal és felejthetetlen koncertekkel indította el a nyári szezont Balatonalmádiban. Galériánkban a fesztivál legjobb pillanatait gyűjtöttük össze. tegnap 12:30 A kormány elrendelte a dohány- és kaszinókoncessziók felülvizsgálatát közélet A kormány elrendelte a dohány- és kaszinókoncessziók felülvizsgálatát A kormány elrendelte a dohánykoncessziók teljes körű és a kaszinókoncessziók átfogó felülvizsgálatát - jelentette be a közlekedési és a beruházási miniszter csütörtökön a kormányszóvivői tájékoztatón Budapesten. 2026. június 20. 8:16 Fiatal asztaliteniszezők a kézilabda szentélyében Európa Sportrégiója Fiatal asztaliteniszezők a kézilabda szentélyében Tizenkét ország, köztük ázsiai és közel-keleti tehetségek részvételével zajlik az Asztalitenisz Reménységek Nyílt Európa Játéka a ONE Veszprém Arénában. A június 18. és 21. közötti viadalon a kontinens legjobb U13-as és U15-ös játékosai, köztük huszonöt magyar klub kiválóságai mérik össze tudásukat. A Veszprém-Balaton Európa Sportrégiója 2026 által is támogatott esemény nemcsak az értékes ranglistapontokról szól, hanem kiváló felkészülést is nyújt a nyári Európa-bajnokságra. 2026. június 19. 15:19

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.