Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2024. július 27. Olga
Veszprém
23°C
2024. július 27. Olga
Veszprém
23°C

Egy férfi több ezer nővel ismerkedett egyszerre a Tinderen

2024. március 4. 16:33 // Forrás: COINTELEGRAPH
Az életünk számos területén egyre inkább nő a mesterséges intelligencia (MI) szerepe. Ez a fajta technológiai fejlődés folyamatosan új lehetőségeket kínál, úgy tűnik már emberi kapcsolatainkban is lassan átveszi az irányítást. Egy orosz férfi például mester szintre emelte az MI használatát, amikor a Tinderen képes volt egyszerre 5239 nőt szédíteni, az algoritmusok manipulációjával. 

A párkereső alkalmazásokban már elterjedt jelenség, hogy az MI algoritmusok segítségével javasol potenciális partnereket a felhasználóknak. Ezek az algoritmusok az egyéni preferenciák, érdeklődési körök, és korábbi viselkedési minták alapján képesek megtalálni azokat a személyeket, akik valószínűleg a legjobban illeszkednek egymáshoz. Ezáltal az embereknek könnyebbé válik a megfelelő társ megtalálása, és az ismerkedés folyamata is hatékonyabbá válik.

Eddig minél inkább extrovertált személyiségünk volt, annál nagyobb volt az esélye, hogy valahol belebotlunk a nagy Ő-be, vagy legalábbis annak egyik alternatívájába. Egy szerelmi szál kialakulásában elengedhetetlen a megfelelő kommunikáció, a nyitottság, az érdeklődés a másik fél iránt. De lehet, most már elég lesz az is, ha csak szimplán legalább egy pro- és kontra listát össze tudunk állítani a nekünk tetsző, vagy épp kevésbé szimpatikus tulajdonságokból.  

Legalábbis így volt vele az a programozó, aki helyett 5239 nővel csetelt a ChatGPT a Tinderen, a végén pedig az egyiknek közösen megkérték a kezét is. Alexander Zhadan orosz programozó a diplomáját is a mesterséges intelligenciának köszönheti, így valószínűleg kézenfekvőnek találta, hogy jövendőbelijét is annak segítségével találja meg. Felesleges mélyen szántó gondolatokba belemenni, vagy tetteinek erkölcsi és morális aspektusait vitatni, maga a technika mindenképpen újszerű és tudományosan izgalmas. Azt mindenki eldöntheti magában, hogy ez a jövőkép kell-e neki, a lehetőség megvan rá, már itt van a kezünkben.

Zhadan nem volt nagy igényű férfi, egyszerűen rábízta a Tinderre, hogy minden nőt húzzon jobbra magától, aztán szintet lépve szűrte azokat a nőket, akik túl sok szabad bőrt villantanak a képeken, illetve az asztrológiával, csillagjegyekkel kapcsolatos információkra sem volt kíváncsi. A szerencsés, vagy inkább szerencsétlen nőkkel a későbbiekben a ChatGPT beszélgetett a férfi helyett, ami részben be is vált. Az apró rendszerhiba mindössze annyi volt, hogy néha egy helyre és egy időben fixálta le a randevúkat, vagy olyan ajándékokat és virágokat ígért be a meghódítandó hölgyeknek, amikről a programozó nem is tudott.

Zhadan és párjaZhadan és párja

A program végül leszűkítette az 5239 potenciális partnert négy főre, akikkel már valóban bizalmasan beszélgetett az MI, így végül eljutott a kiválasztott hölgyig, egy bizonyos Karináig, akinek még a kezét is megkérték, Zhadan és a ChatGPT közösen. A modern kor szerelmi háromszöge ez, ahol a cél közös és még férfias rivalizálás sem ütheti fel a fejét. Karina igent mondott, arról tudomásunk nincsen, hogy vajon a vasárnapi ebédnél is az MI beszélget-e majd vele, vagy férje végül hajlandó lesz érdemben is bekapcsolódni a házasságába.

A programozónak az egész procedúra nagyjából 1400 dollárba került – kb. félmillió forintba – és 120 órányi számítógép előtti üldögélésbe. Elmondása szerint abszolút megérte számára, hiszen a hétköznapi, ortodox ismerkedési módszerekkel, a hagyományos randizással ennél sokkal több idő, becslései szerint öt év kellett volna ahhoz, hogy végül oltár elé álljon. Aki egy életen át keresi a „perfect match”-et, az most lehet egy kicsit elgondolkodik, hogy ezt ilyen alacsony költségvetésből és minimális szívfájdalommal is meg lehet oldani.

Reméljük jövendőbeli gyermekeihez már azért lesz egy-két kedves szava.

vehir.hu
további cikkek
A francia arroganciából is kapott egy kis ízelítőt a világ A francia arroganciából is kapott egy kis ízelítőt a világ A francia „mi majd megmondjuk, hogy hogyan kell” sztereotípia kapott egy jókora muníciót. Ironikus módon pont maguktól a franciáktól, vagyis a párizsi olimpia szervezőbizottságától, akik a közel négyórás ceremónia alatt a francia szabadság eszményének bemutatását leginkább drag queenek vonaglásában tudták elképzelni. Közben néha a sportolókat is mutatták. ma 1:28 Pannon Egyetem: a humán és reál tudományterületeken is voltak slágerszakok Pannon Egyetem Pannon Egyetem: a humán és reál tudományterületeken is voltak slágerszakok Reneszánszát éli a társadalomtudományok és bölcsész-képzések népszerűsége, de a reáltudományok slágerszakjai is őrzik előkelő helyüket a Pannon Egyetem kínálatában. A szerdai felvételi ponthatárok kihirdetése után most az egyetem vezetősége ismertette a számokat és statisztikákat, ahol kiderült az is, hogy milyen ösztöndíjjal segítik azokat, akik önköltséges képzésen tudják csak elkezdeni egyetemi tanulmányaikat. tegnap 16:06 A herendi postaládák kézzel írt pozitív üzenetekkel teltek meg péntek reggelre A herendi postaládák kézzel írt pozitív üzenetekkel teltek meg péntek reggelre A herendieket péntek reggel igazán különleges és személyes meglepetés várta: egy helyi lakos pozitív üzenetekkel töltötte meg mindenki postaládáját. A szívből jövő gesztus nemcsak örömet okozott, hanem elindított egy hullámot a közösségi médiában is, ahol a város lakói megosztották egymással a kedves, kézzel írt pozitív megerősítéseket. tegnap 12:10 Úristen is volt a színpadon, de az igazi főszereplők a tizennyolcévesek voltak a Pannon Egyetem ponthúzó partiján Pannon Egyetem Úristen is volt a színpadon, de az igazi főszereplők a tizennyolcévesek voltak a Pannon Egyetem ponthúzó partiján Egy egészséges ember pulzusa nyugalmi állapotban percenként 60-100, ez izgalmi helyzetben akár 120-140 szívdobbanás is lehet. Szerda este a Gyárkertben sok tinédzsernek kúszott fel a szívverése erre a szintre és nem csak azért, mert a színpadra Magyarország jelenleg egyik legnépszerűbb csapatát, a Valmart várták. Nem sokkal este nyolc óra után megérkeztek az első SMS-ek a telefonokra, hogy sikerültek-e az egyetemi felvételek. A Pannon Egyetem erre az alkalomra szervezte meg Pont Ott Partiját, hogy a tizennyolcévesek együtt élhessék át ezeket a pillanatokat. 2024. július 25. 11:59

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.