Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Jövőre kilenc százalékkal nő a minimálbér

2024. november 21. 17:11 // Forrás: MTI
Jövőre kilenc, két év múlva tizenhárom, három év múlva pedig tizennégy százalékkal nő a minimálbér – jelentette be mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára csütörtökön Miskolcon.

Czomba Sándor ismertetése szerint így a következő három évben átlagosan tizenkét százalékkal nő majd a minimálbér.

Elmondta, a béremelések teljesítésével a kormány azt szeretné elérni, hogy 2027-re a minimálbér elérje az akkori rendszeres bruttó átlagkereset ötven százalékát. A garantált bérminimum is megmarad és jövőre hét százalékkal nő - emelte ki az államtitkár.

vehir.hu
további cikkek
A kamara támogatása is segíti a 2027-re esedékes mentőautó beszerzését közélet A kamara támogatása is segíti a 2027-re esedékes mentőautó beszerzését A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara Női Klubja idén is a megye egyik legfontosabb életmentő szolgálatát támogatta: a szervezet 2 millió 706 ezer forintot gyűjtött össze a Bébi Koraszülött Mentő Alapítvány számára. A támogatást Csolnoky Ferenc Kórházban adták át, ahol a sajtótájékoztatón az alapítvány működésének jelenlegi kihívásai és a jövőre vonatkozó feladatok is szóba kerültek. ma 14:18 Mesékbe illő ünnepi hangulat a XI. Mézes Hárskút kiállítás megnyitóján közélet Mesékbe illő ünnepi hangulat a XI. Mézes Hárskút kiállítás megnyitóján Igazi karácsonyváró varázslat költözött Hárskútra vasárnap délután, ahol tizenegyedik alkalommal nyílt meg a település mézeskalács kiállítása. A hagyományos adventi tárlat idén a Diótörő ajándéka témát dolgozza fel, amely az egész kiállítótérben mesés hangulatot teremt: a látogatók úgy érezhetik, mintha maguk is belépnének abba a karácsonyesti pillanatba, amikor a Diótörő először érkezik meg a család ünnepébe. ma 17:07 A fenyőfát vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit választja közélet A fenyőfát vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit választja December első hetében tömegesen is elkezdődött a fenyőfák árusítása az alkalmi árusok utcai és piaci standjain, a vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit díszítheti fel otthonában - közölte az Agroinform.hu vasárnap. ma 8:30

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.