Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2025. december 5. Vilma
Veszprém
6°C
2025. december 5. Vilma
Veszprém
6°C

Néhány óra alatt két űrbéli törmelék is becsapódott Lengyelországban

2025. február 20. 11:31 // Forrás: Időkép
Egy fényes tűzgömb néhány darabja elérte a földfelszínt Lengyelország keleti területein kedden kora este. Néhány órával később pedig Elon Musk egyik Falcon-9-es rakétájának gyorsító fokozata zuhant vissza a földre, miután nem égett el teljesen a légkörben. Mindkét eset látványos fényjelenséggel járt, amit magyar webkamerák is rögzítettek.

A tűzgömböt ráadásul hangrobbanás is kísérte, a pályája alapján pedig úgy vélik, hogy több darabja elérhette a földet is. Ezt jelenleg magyar amatőrök bevonásával vizsgálják a lengyel szakemberek, írta meg az Időkép.

A tűzgömböt egyébként több magyar webkamera is rögzítette:

Pár órával később, nem sokkal hajnali öt óra előtt az egyik Falcon-9-es rakéta gyorsítófokozatai húztak fényes csíkot az égbolton. Helyi tudósítások szerint a rakéta egyes részei nem semmisültek meg teljesen a zuhanás során, egyik üzemanyagtartály például egy lengyelországi gyár udvarába csapódott. Sajtóinformációk szerint a rakéta újabb Starlink műholdakat szállított a világűrbe.

 

vehir.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.