Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Bárdos Jenő munkásságát Báthory Zoltán Emlékéremmel díjazták

2025. június 18. 10:08 // Forrás: Pannon Egyetem
Bárdos Jenő, a Pannon Egyetem Angol–Amerikai Intézetének és az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Neveléstudományi Doktori Iskolájának professor emeritusa a Magyar Nevelés- és Oktatáskutatók Egyesületének (HERA) rangos kitüntetésében, a Báthory Zoltán Emlékéremben részesült. 

A díjat a HERA alapító elnökéről elnevezve olyan kutatók kaphatják, akik több évtizedes, kimagasló tudományos munkássággal járultak hozzá a hazai nevelés- és oktatáskutatás fejlődéséhez, és akik elkötelezetten támogatják a pályakezdő kollégák szakmai útját. Bárdos Jenő professzor munkássága – amely az alkalmazott nyelvészet és az oktatáskutatás határterületén kiemelkedő – méltán illeszkedik az emlékérem elismerésre méltó hagyományához.

vehir.hu
további cikkek
Hatvan év vívás után az egyetemi terem Imreh László nevét viseli Pannon Egyetem Hatvan év vívás után az egyetemi terem Imreh László nevét viseli Ritkán adódik olyan pillanat a magyar sportéletben, amikor egy sportoló még aktív jelenléte mellett élheti meg, hogy létesítmény viseli a nevét. Az Egyetemi Tornacsarnok vívótermének névadó ünnepsége ilyen alkalom volt. Imreh László életútja, eredményei és közösségi szerepvállalása indokolttá tették, hogy a veszprémi vívás egyik legfontosabb helyszíne mostantól az ő nevét hordozza. 2026. január 30. 11:24 Napenergia este? Már Veszprémben is lehetséges! energetika Napenergia este? Már Veszprémben is lehetséges! Az Ideona Csoport az elmúlt hat évben tudatosan és következetesen építette fel azt a villamosenergia-tárolási portfóliót, amely mára a közép-kelet európai régió egyik legnagyobb volumenű, hosszú időtávú energiatárolásra fókuszáló fejlesztési csomagjává vált. A társaság már a kezdetektől olyan technológiai irány mellett köteleződött el, amely a megújuló alapú villamosenergia-termelés rendszerszintű kihívásaira ad választ, és képes kezelni a termelés és a fogyasztás időbeli eltéréséből fakadó hálózati terheléseket. 2026. január 28. 20:50 Miért járjunk egyetemre, ha van mesterséges intelligencia? oktatás Miért járjunk egyetemre, ha van mesterséges intelligencia? Miért éri meg diplomát szerezni, amikor van ChatGpt? Ezzel a provokatív felvetéssel indult a Pannon Egyetem nyílt napja, Abonyi János rektor előadásával.  2026. január 16. 15:27

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.