Az Index is írja, a partszakasz péntektől ugyan látogatható, de a Balatonban való fürdés a következő hatósági vizsgálatokig nem engedélyezett. Az önkormányzat hangsúlyozta, hogy a strand területét továbbra is lehet használni napozásra, pihenésre, és a szolgáltatók zavartalanul működnek. A strandolók figyelmét kihelyezett táblák is felhívják a korlátozásra.
A problémát a nyitás előtti kötelező vízvizsgálat során észlelte a Synlab Hungary. Az előzetes szakértői vélemény szerint pontszerű szennyezésről lehet szó, amely nem jellemző a strand általános vízminőségére. Az eset háttere egyelőre tisztázatlan, a hatóságok újabb mintavételt indítottak.
Fontos megjegyezni, hogy a fürdési tilalom kizárólag a Szépkilátó Strandot érinti, a balatongyöröki nagy strandon a vízminőség kiváló – erősítette meg az önkormányzat.
Az Enterococcus baktériumok az emberi és állati bélrendszer természetes lakói, de bizonyos körülmények között – például legyengült immunrendszer esetén – egészségügyi kockázatot jelenthetnek. A hatóságok a vizsgálatok eredményéig elővigyázatosságból tartják fenn a tilalmat.