Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Tovább bővül az alsóörsi református iskola

2025. szeptember 26. 14:21 // Forrás: MTI // címlapkép: Kovács Bálint, vehir archív
Az alsóörsi Endrődi Sándor Református Általános Iskola és Kézilabda-utánpótlásközpont egy épületszárnnyal gazdagodott, a tervek szerint a bővülés tovább folytatódik - hangsúlyozta az iskola új épületszárnyának pénteki átadó ünnepségén a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára.

Soltész Miklós a névadó Endrődi Sándor költő A szeretetről című versére utalva azt mondta, az iskolában érzékelhető az Isten, a versek, a Balaton iránti szeretet. Hangsúlyozta: a térségben sorra megvalósuló fejlesztések nyomán látható, hogy "a Balaton nem csak a nyaralókról szól". A református egyház az elmúlt években számos balatoni településen óvodákat, iskolákat újított fel, összesen több mint 4 milliárd forintért". Soltész Miklós az ünnepségen résztvevő gyermekhez szólva azt kérte, vigyázzanak az iskolájukra, hogy a következő nemzedékek is használhassák.

Török Tamás, az intézmény igazgatója elmondta, hogy a beruházás 140 millió forintból valósult meg. A régi kollégiumból tantermeket alakítottak ki, valamint létrejött egy új szárny, amely egy ötven négyzetméteres tanteremnek ad helyet. A beruházás a tervek szerint emeletráépítéssel folytatódik a közeljövőben - fűzte hozzá, majd szólt arról is, hogy 2022 nyara óta vezeti az iskolát, amelybe akkor 132 diák járt, a létszám mára 212-re növekedett.

vehir.hu
további cikkek
Szakmák, amelyekre valóban szükség van: a felnőttképzés és a munkaerőpiac volt napirenden Veszprémben közélet Szakmák, amelyekre valóban szükség van: a felnőttképzés és a munkaerőpiac volt napirenden Veszprémben Veszprém vármegye foglalkoztatási helyzetéről, a felnőtteknek meghirdetett képzésekről és a kamara programjairól is szó volt a Szakképzési és Foglalkoztatási Bizottság ülésén. A tanácskozás egyik fő kérdése az volt, hogyan lehet a képzési kínálatot még jobban a helyi vállalkozások igényeihez igazítani. 2026. július 9. 13:52 Mintegy 250 millió forint uniós támogatást kaptak sajátos nevelési igényű gyermekeket ellátó Veszprém vármegyei intézmények közélet Mintegy 250 millió forint uniós támogatást kaptak sajátos nevelési igényű gyermekeket ellátó Veszprém vármegyei intézmények Mintegy 250 millió forint uniós forrásból valósult meg az Esélyt a gyermeknek elnevezésű program, amelynek keretében négy Veszprém vármegyei intézmény részesült támogatásban. A projektnek köszönhetően új eszközök és gépjárművek érkeztek az intézményekhez, emellett a pedagógusok továbbképzéseken is részt vehettek. 2026. június 24. 11:11 A pedagógusnak másfajta időszámítása van közélet A pedagógusnak másfajta időszámítása van Elköszönt kollégáitól a Veszprémi Tankerület leköszönő igazgatója, aki egy múltba révedő beszéd helyett nagyon is jövőbe mutató gondolatokat fogalmazott meg, érintve többek közt a pedagógusi pálya fiatalítását és a mesterséges intelligencia megjelenését is. A veszprémi szerdai pedagógus napi ünnepségen ezenkívül a város tanárait is díjazták. 2026. június 10. 22:30

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.