A bohurt egy középkori páncélos harci sport, amelyben a résztvevők teljes fémvértezetben, valódi, de tompa fegyverekkel küzdenek egymás ellen. A cél nem a sebesítés, hanem az ellenfél földre vitele vagy harcképtelenné tétele. A sport a középkori csaták valóságos fizikai intenzitását idézi meg, ötvözve a történelmi hitelességet a modern versenyszellem erejével.
Ezt a látványos és koránt sem mindennapi sportot hozták el immáron negyedik alkalommal Veszprémbe, köszönhetően a Laczkó Dezső Múzeum szervezésének és azoknak a hagyományőrző sportolóknak, akik Magyarország mellett több másik országból is eljöttek, hogy összemérjék erejüket a küzdőtéren.
Csörömpölő páncélok, elemi erő és sportszerűség… ez mind kísérője volt a látványos küzdelmeknek.
A Középkori napok kétségkívül Veszprém egyik legizgalmasabb rendezvénye, aminek hangulatát a történelmi helyszín csak tovább növeli és csak bízni tudunk benne, hogy jövőre ismét kinyílik az időkapu a Veszprémvölygben.
Aki idén lemaradt volna róla, az képeinken keresztül megismerheti, hogy milyen volt a hangulat. A galériáért az alábbi képre kell kattintani.

