Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. április 7. Herman
Veszprém
12°C
2026. április 7. Herman
Veszprém
12°C

Elnökválasztó ülést tartott a Magyar Művészeti Akadémia Veszprémi Regionális Műhelye

2026. február 12. 11:39 // Forrás: MMA eszprémi Regionális Műhelye
A Magyar Művészeti Akadémia Veszprémi Regionális Műhelye elnökválasztó ülést tartott 2026. február 10-én az Eötvös Károly Könyvtár dr. Nagy László-termében. Az ülés keretében a regionális elnök megválasztásán túl döntöttek a regionális elismerő oklevél várományosáról is. 

Az ülés elején Oberfrank Pál regionális elnök köszöntötte az egybegyűlteket, majd felkérte Kiss Jánost, a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) alelnökét beszédének megtartására. Kiss János felidézte a kezdeti, 2022-es időszakot, amikor Richly Gábor főtitkárral az MMA hét regionális központjának kiépítésén kezdtek el közösen dolgozni, bejárva az ország valamennyi régióját. A 2022 decembere és 2023 márciusa között megalakuló regionális munkacsoportok (később: műhelyek) a lokális művészeti értékek felkarolásának és az összművészeti célkitűzések megvalósításának szándékával jöttek létre, hároméves elnöki mandátummal. Az alelnök megköszönte mindazok munkáját, akik részt vettek a regionális építkezésben, kapcsolatépítésben, majd tájékoztatást adott arról, hogy az MMA és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) között aláírt megállapodás keretében mecénásprogram indul idén tavasszal. 

Ezt követően Richly Gábor, az MMA főtitkára röviden összegezte a köztestület regionális célkitűzéseit és ezeket érintő legfőbb eddigi eredményeit, hangsúlyossá téve az MMA régiós hálózati bővülésének jelentőségét, kiemelve a tavaly márciusban megalakult Erdélyi Bizottság szerepét is. Bizakodóan fogalmazott azzal kapcsolatban, hogy a jövő év során tágabb együttműködési és finanszírozási lehetőségek nyílhatnak az MMA regionális műhelyei által szervezendő és támogatott művészeti projektek, események számára.  

A legutóbbi ülés óta eltelt időszak alatt megvalósuló, MMA-vonatkozású régiós programokról Oberfrank Pál adott részletes tájékoztatást. Beszámolóját követően, az ülés kiemelt napirendi pontjaként a jelenlévő, szavazati joggal rendelkező műhelytagok titkos szavazással megválasztották a regionális elnököt. A leadott szavazatok alapján a munkacsoporti elnöki tisztséget újabb három éven át Oberfrank Pál Kossuth-díjas és Jászai Mari-díjas, érdemes művész színművész, rendező, a Veszprémi Petőfi Színház igazgatója, az MMA rendes tagja töltheti be. Mandátuma 2029. február 21-ig tart.

Oberfrank Pál megköszönte a bizalmat mind az őt jelölölő tagoknak, mind a rá szavazó jelenlévő akadémikusoknak és munkacsoporti képviselőknek. Az eltelt hároméves időszak elsősorban a közösségalakítás, szakmai partnerkeresés és a kommunikáció fejlesztése jegyében telt – állapította meg a regionális elnök. Kiemelt fontosságúnak tartja továbbra is az akadémikusok aktív részvételét a régióban és alkotásaikról, művészi tevékenységükről a rendszeres, minél több csatornán zajló kommunikációt: a tájékoztatásnak és a híradásnak nem csupán a külvilág felé, hanem az MMA saját hálózatán belül is folyamatosnak kell lennie.  Oberfrank Pál zárszavában kérte a munkacsoporti tagok további támogatását a közös munkához.

Az ülés keretében a műhely jelenlévő tagjai döntöttek az MMA regionális elismerő oklevelének várományosáról is. A Magyar Művészeti Akadémia regionális műhelyei regionális elismerő oklevelet adományozhatnak olyan személynek vagy szervezetnek, aki, illetve amely anyagi támogatásával, egyéb adományával vagy kultúraszervező tevékenységével hozzájárult az adott régió kulturális és művészeti életének fejlődéséhez. Az elismerésből egy régióban évente egy adományozható. Az oklevél átadására a tervek szerint a közeljövőben kerül sor egy nagyobb esemény keretében, melyről külön ad hírt a veszprémi regionális műhely.

vehir.hu
további cikkek
Ki gondolta volna, hogy egy tyúkért fogunk izgulni 2026 tavaszán? kultúra Ki gondolta volna, hogy egy tyúkért fogunk izgulni 2026 tavaszán? Akciójelenetek, szerelem, társadalmi kérdések, humor – a legszórakoztatóbb filmek mindezeket kínálják a nézőnek. De mit várhatunk akkor, amikor a főszereplő egy tyúk? 2026. április 5. 22:11 A kereszt titka – nagypénteki liturgia a veszprémi székesegyházban húsvét A kereszt titka – nagypénteki liturgia a veszprémi székesegyházban Nagypéntek csendje és megrendítő mélysége töltötte be a Szent Mihály Főszékesegyház falait, ahol Dr. Udvardy György érsek atya vezetésével tartották meg az Úr szenvedésének és halálának liturgiáját. Az egyház egyik legcsendesebb, mégis legbeszédesebb napján nem mutatnak be szentmisét – a „csonka mise” egyszerűsége még inkább ráirányítja a figyelmet a kereszt titkára. 2026. április 4. 12:58 A legnagyobb biológiai képzavar, avagy miért a nyúl hozza a tojásokat húsvétkor kultúra A legnagyobb biológiai képzavar, avagy miért a nyúl hozza a tojásokat húsvétkor A húsvét közeledtével a boltok polcai menetrendszerűen megtelnek a csokoládényulakkal, ami elsőre egy hatalmas biológiai képzavarnak tűnik. A feltámadás legszentebb keresztény ünnepén egy apró emlősállat kerül a középpontba, aki a kertek bokrai alatt színes tojásokat dugdos a gyerekeknek. Ha a dolgok mögé nézünk, és meg akarjuk érteni ennek az abszurdnak tűnő szokásnak a hátterét, egy meglepően izgalmas történelmi és néprajzi nyomozásba csöppenünk. tegnap 11:30

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.