Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 7. Tamás
Veszprém
15°C
2026. március 7. Tamás
Veszprém
15°C

Nem tudni hol van Irán legfőbb vezére, elképzelhető, hogy meghalt a támadásban

2026. február 28. 17:02
Egyre több jel utal arra az izraeli média szerint, hogy az amerikai–izraeli kettős légicsapás során életét vesztette, vagy súlyosan megsérült Ali Hámenei ajatollah, Irán legfőbb vezetője. A szombat reggeli támadás óta nem érkezett hivatalos hír a hollétéről.

Izraeli források és a Daily Mail beszámolója alapján a Donald Trump amerikai elnök vezetésével, Izraellel közösen végrehajtott rakétatámadás kifejezetten az iráni rezsim legfelsőbb köreit vette célba. Az első robbanásokat a fővárosban, Teheránban, közvetlenül Hámenei irodáinak közelében észlelték. A legfrissebb jelentések szerint a legfőbb vezető palotája és teljes teheráni komplexuma a földdel lett egyenlő a művelet során.

Bár korábbi híradások még arról szóltak, hogy az ajatollahot egy biztonságos helyre menekítették, az izraeli Channel 12 hírcsatorna névtelen forrásokra hivatkozva arról számolt be: egyre több a bizonyíték arra, hogy Hámenei a szombat reggeli támadásban meghalt, de legalábbis komoly sérüléseket szenvedett. Tény, hogy a csapásmérő akció kezdete óta az iráni vezető semmilyen életjelet nem adott magáról.

A példátlan katonai akció a hatóságok szerint is „nagyon jelentős károkat” okozott az iráni vezetésben és a katonai parancsnokság soraiban. A sajtóinformációk szerint a bombázásokban életét vesztette Mohammad Pakpour tábornok, az iráni Forradalmi Gárda szárazföldi erőinek parancsnoka is. Az áldozatok névsorát és a halálhíreket hivatalosan egyelőre sem Teherán, sem a támadó felek nem erősítették meg.

FRISSÍTÉS: 

Megszólalt az iráni külügy Hamenei állapotáról. Abbász Aragcsi iráni külügyminiszter az NBC-nek adott szombati interjújában igyekezett hűteni a kedélyeket a térségben zajló eszkalációval kapcsolatban. A tárcavezető két fontos üzenetet is küldött a Nyugatnak: egyrészt Irán nem törekszik a katonai konfliktus mélyítésére, másrészt minden rendben van az ország vezetésével.

Kapcsolódó cikk
Izrael megtámadta Iránt
Izrael megelőző csapást mért Iránra - jelentette be szombat reggel Jiszrael Kac izraeli védelmi miniszter. Az IRNA iráni állami hírügynökség mindeközben robbanásokat jelentett Teheránból.

Nyitókép:  HANDOUT / KHAMENEI.IR

vehir.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.