A Laczkó Dezső Múzeum rendezi meg a 18. Fiatal Római Koros Kutatók Konferenciáját április 24. és 26. között. A tanácskozáson számos témában végzett kutatásokról számolnak be egymásnak a szakemberek – ezeket az köti össze, hogy mindegyik a Római Birodalom időszakát vizsgálja.
Hogy csak néhány példát említsünk a programfüzetből: milyen kalapokat viseltek Pannóniában, hogyan zajlott az üveggyártás Aquincumban, milyen szolgáltatással várták a vallási turistákat Savariában?
A programsorozat pénteki megnyitóján Szanyi Brigitta intézményvezető méltatta a nagy múltú, “felnőtté vált” konferenciát, amelyen a kezdetek óta lelkesen vettek részt a kollégák és azok a fiatal hallgatók, akik továbbvihetik a hagyományt.
Az önkormányzat képviseletében Varga Tamás alpolgármester köszöntötte az egybegyűlteket a konferencia nyitónapján. Figyelmükbe ajánlotta Veszprém látványosságait – mint mondta, városunk tavasszal a legszebb. Hozzátette: Veszprémben büszkék vagyunk a történelmünkre és a közelmúltban megvalósult fejlesztésekre is, különösen jelentős a vár megújulása, ami a végéhez közeledik.