A víz- és csatornaszolgáltató ezzel kapcsolatos közleménye:
Az országos tisztifőorvos által elrendelt hőségriasztás időszakában kérjük, lehetőség szerint mellőzzék az ivóvízhálózatról történő, nem létfontosságú vízfelhasználást, különösen az alábbi tevékenységeket:
- kertek, gyepfelületek és dísznövények locsolása,
- medencék feltöltése,
- gépjárművek mosása,
- járdák, utak és egyéb burkolt felületek vízzel történő hűtése vagy tisztítása,
- egyéb, nagy mennyiségű vízfelhasználással járó tevékenységek.
A Nemzeti Vízművek Csoporthoz tartozó víziközmű-szolgáltatók mindent megtesznek annak érdekében, hogy egyetlen településen se legyen szükség vízkorlátozásra. Az évek során kialakított és jól bevált cégcsoportszintű protokoll szerint már jó előre megtettük az előkészületeket, hogy a nyári időszak zökkenőmentes legyen. Ehhez azonban a felhasználók együttműködése is elengedhetetlen: a lakosság takarékos vízhasználata jelentősen hozzájárul ahhoz, hogy a megnövekedett igények mellett is valamennyi felhasználó számára folyamatosan biztosítani tudjuk az egészséges ivóvízellátást.
Kérjük, hogy a hőség idején fokozott figyelemmel használják a rendelkezésre álló ivóvízkészleteket.
Köszönjük megértésüket, együttműködésüket és felelős hozzáállásukat!