Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Közös kutatás és képzés

2010. november 3. 4:02
A Pannon Egyetem és a székesfehérvári Energiahatékonysági Klaszter együttműködési megállapodást írt alá november 2-án Veszprémben. Kövesse a Vehirt a Google keresőben Válassza kedvenc forrásának, és előrébb kerülnek a híreink Beállítom

A Pannon Egyetem részéről dr. Rédey Ákos rektor és Zsiborácsné Petró Mária gazdasági főigazgató, az Energiahatékonysági Klaszter részéről pedig Bozsóki Ákos klaszter elnök írta alá azt az együttműködési megállapodást, amelynek keretén belül az együttműködő felek versenypozícióik erősítése érdekében igénybe vehetik azt a tudást, gyakorlati ismeretet, amely a megállapodás értelmében a rendelkezésükre áll.

Dr. Rédey Ákos köszöntőjében utalt rá, hogy a szerződéskötés ösztönzi a közös projektek generálását, amelyek során a kutatás-fejlesztési eredmények alkalmazása technológiai és üzleti előnyöket biztosíthat a klaszter tagjai számára. Az egyetem hallgatóinak számára további szakmai gyakorlati, az egyetem kutatói számára pedig közös kutatási és képzési tevékenységek szervezésére nyílik lehetőség. Az együttműködés során megvalósuló fejlesztések – tette hozzá a rektor – az energiafogyasztók költségeinek, és ezen keresztül az üvegházhatású gázok mennyiségének a csökkentésében játszanak jelentős szerepet.

Bozsóki Ákos ezt követően röviden ismertette az Energiahatékonysági Klaszter céljait, tevékenységeit. Beszédében elmondta, hogy a klaszter 2009. július 23-án alakult a célból, hogy az épület- és ipari technológiák tulajdonosai, használói energetikai korszerűsítési programjukhoz, valamint átfogó megoldásokhoz kapjanak segítséget. A klaszter olyan új vertikumot hozott létre – tájékoztatott az elnök – amely összefogja a lakossági és az ipari energiafogyasztást érintő majdnem összes szakterületet. Így tagjai képviselik az épületautomatika, épületgépészet, épületszigetelés, erősáramú villamos berendezések, légtechnika, megújuló energiák területek egyes ismert cégeit.

vehir.hu
további cikkek
Pótfelvételi: több mint 400 új hallgató jutott be a Pannon Egyetemre közélet Pótfelvételi: több mint 400 új hallgató jutott be a Pannon Egyetemre Újabb sikeres felvételi időszakot zárt a Pannon Egyetem: a csütörtökön kihirdetett pótfelvételi ponthatárok alapján 407 jelentkező nyert felvételt az intézmény képzéseire, így ők szeptembertől már pannonos hallgatóként kezdhetik meg tanulmányaikat. ma 1:18 Kinek a szemetét fizetik a veszprémiek? közélet Kinek a szemetét fizetik a veszprémiek? Egy egyszerűnek tűnő jogszabályi mondat, amely a gyakorlatban véget nem érő adminisztratív útvesztőbe sodorja a városokat. Veszprémben a Cholnokyváros kukái mellett nemrég újra felhalmozott lomok esete tökéletesen mutatja meg, hogyan pattog a felelősség a társasházak, az önkormányzat és a szolgáltatók között. Kovács Zoltán városüzemeltetési irodavezetővel jártunk utána, kinek a zsebére megy az illegális szeméthegyek eltakarítása, és hogyan lehetne elkerülni a kialakult patthelyzetet egy amúgy ingyenesen elérhető szolgáltatással. tegnap 8:57 'Nem vagyok kedves, azt hiszem, ez most előny' – Unger Anna vezetheti az NVVH-t közélet 'Nem vagyok kedves, azt hiszem, ez most előny' – Unger Anna vezetheti az NVVH-t Unger Anna Rózát jelölte az Országgyűlés Igazságügyi és Alkotmányügyi Bizottsága e a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) élére. A politológus a döntést követően közösségi oldalán köszönte meg a támogatást, pénteken pedig az Országgyűlés mondhatja ki a végső szót. A tisztség betöltéséhez kétharmados többség szükséges. 2026. augusztus 27. 13:55

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.