Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

A szakmai munkára kell koncentrálni

2010. november 4. 4:00
Szükségem van arra, hogy nyugodt körülmények között dolgozhassam – mondta Nagy Piroska, független képviselő.

– Miért döntött úgy, hogy függetlenként, a Lokálpatrióták támogatása nélkül folytatja képviselői munkát?

– Egy egyesületből önkéntes a ki- és belépés. 13 éve dolgoztam az egyesületben, a civil demokrácia-kutatás, a programok előkészítése, a pályázatírás voltak a fő feladataim. Időközben azért végeztem a Pannon Egyetem e-közigazgatás szakán, hogy az egyesület képviselőinek szakmai munkáját hozzáértéssel segítsem. Mivel a választási kampányban megbomlott az egység, kiléptem az egyesületből. Több civil szervezetnek tagja vagyok. A Lokálpatrióták tagjai közül a továbbiakban is bárkivel szívesen együtt dolgozom, aki a városért szeretne tenni. Kialakult körülöttem egy szakértő csoport, amely a segítségemre lesz az előttem álló felelősségteljes munkában. Szükségem van arra, hogy nyugodt körülmények között dolgozhassam.


Nagy Piroska

– Melyik oldalt erősíti majd a közgyűléseken?

– Jelentős többséget képviselnek a kormánypárti politikusok. A jelenlegi konstellációban nincs értelme klasszikus ellenzéki munkát végezni . A testületi munka elosztásakor mindkét alkalommal konstruktív szellemben tárgyalt ötönkkel a polgármester, nem kis gesztust gyakorolva. A korábbinál alacsonyabb létszámú, 18 fős képviselőtestület sokkal több operatív és szakmai munkát végezhetünk, családiasabb lett az egyeztetések légköre, hatékonyabb lehet a döntéshozatal. Most, hogy csak öten vagyunk a patkó kisebbik oldalán – szándékosan nem az ellenzék szót használom –, mindenki a konkrét szakmai munkára tud koncentrálni. A civilek az elmúlt ciklusokban hatékonyan segítették a városvezetés munkáját, ez a jövőben is így lesz. Ami engem illet, konkrét kérdésekben, projektjavaslatokban csak azok képviseletében fogok megnyilvánulni, akik erre felhatalmaztak. Számomra mindennél fontosabb a civil autonómia!

– Milyen tisztséget tölt be a képviselő testületben városházán?

– A Pénzügyi és Költségvetési Bizottság elnökeként és a Tulajdonosi Bizottság tagjaként tevékenykedem. Ez a két bizottság biztosítja számomra azt a maximális rálátást, amely a pénzügyi egyensúly megteremtéséhez és az önkormányzat belső működésének megismeréséhez szükséges. Fontos felelősségteljes megbízatás a pénzügyi bizottság elnökének lenni. A teljes körű információk megszerzéséhez több hónapra is szükség van. Segítségre számíthatok a referensen keresztül az irodavezetőkig ahhoz, hogy a bizottság szakszerű véleményezési, egyensúlyteremtő munkájával jó munkamódszer kialakításával járulhasson hozzá a város gazdasági és pénzügyi stabilitásához. Saját cégemben 15 éve több önkormányzat tanácsadója, vagyon- és pénzügyi szakembere vagyok, így vannak tapasztalataim.

– Mikor tekintene vissza elégedetten erre a ciklusra?

– Általánosságban: elégedett leszek, ha sokkal több értelmiségi fiatal itt maradna a városban. Veszprém jelenleg jelentős szellemi kisugárzással bír, nemcsak egyetemi, de katonaváros is. Sok magasan képzett, több nyelvet beszélő ember hasznosíthatná tudását és tapasztalatát a részvételi demokrácia megnyilvánulási formáiban a közösségi táradalom jövőformálójaként. Ehhez összefogásra és befogadásra van szükség.
A civil társadalmat illetően: ha mindannyian törekednénk az egyén és közösség érdekeinek városi integrálására. Ezért a jövőben is hasznosítani fogom a civil közösségben rejlő innovációs és kohéziós erőt, aminek fejlesztésében 17 éven át részese voltam.
Bizottsági elnökként: elégedett leszek, ha kezelni tudjuk az egyensúlytalanságot, ha tenni tudtunk azért, hogy a város versenyképes maradjon, ha megteremtettük a gazdasági növekedés feltételeit.

Cseh Zoltán
további cikkek
Mikor van valójában Jézus születésnapja? A Biblia arra utal, hogy nem december 25-én közélet Mikor van valójában Jézus születésnapja? A Biblia arra utal, hogy nem december 25-én Ha a történész szemével vizsgáljuk a betlehemi eseményeket, feltűnhet a bibliai leírások és a naptári valóság közötti ellentmondás. Míg a néphagyomány és a liturgia december 25-höz köti a születést, a ránk maradt adatok egy egészen más időszakra és körülményekre mutatnak. Márpedig a karácsony ünnepének dátuma mögött nem egy pontos anyakönyvi bejegyzés, hanem lehet, hogy egy kiváló stratégiai döntés áll. ma 1:58 Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást! közélet Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást! A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is - mondta Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek karácsony alkalmából az MTI-nek. A bíboros azt kérte, legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást, legyünk kedvesek egymással. tegnap 16:26 Mága Zoltán betartja ígéretét: Újévi koncertet ad Veszprémben kultúra Mága Zoltán betartja ígéretét: Újévi koncertet ad Veszprémben Mága Zoltán Újévi Koncertje Budapesten mára a magyar kulturális élet egyik legnagyobb presztízsű ünnepi eseményévé vált, és 2026-ban ennek a hagyománynak egy új fejezete íródik tovább. Január 10-én Veszprém nem csupán vendégül látja ezt az estét, hanem részévé válik: a koncert országos sorozatának egyik kiemelt állomásaként itt folytatódik az a művészi gondolat, amely közel két évtizede határozza meg az Újévi Koncert szellemiségét. A jelmondat – „Szép vagy, gyönyörű vagy, Magyarország – a hagyomány Veszprémben folytatódik!” – nem díszmondat, hanem pontos állítás arról, mi történik ezen az estén. tegnap 11:40

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.