Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Ausztrália jól ismeri a vörösiszapot

2010. november 5. 6:00
Alex Brooking, ausztrál nagykövet tett látogatást a megyeházán csütörtökön. A találkozó apropója természetesen a vörösiszap-tragédia volt. Kövesse a Vehirt a Google keresőben Válassza kedvenc forrásának, és előrébb kerülnek a híreink Beállítom

Ausztráliában jól ismerik a vörösiszapot, három nagy timföldgyáruk van, ugyanazt a mellékterméket állítják elő, mint hazánkban. Mivel tisztában vannak ennek káros hatásaival, pontos forgatókönyvük létezik katasztrófa idejére. Szükség esetén ezek kidolgozásában a magyar állam rendelkezésére állnak – mondta Alex Brooking ausztrál nagykövet a csütörtöki találkozó alkalmával, ahol jelen volt Lasztovicza Jenő, a megyei közgyűlés elnöke, valamint Porga Gyula, Veszprém polgármestere.

A nagykövet elmondta, a tragédiát követően mélységesen megrázták azok a képek, amelyek Kolontár és Devecser térségében készültek a gátszakadás után. Azóta többször találkozott Bakondi György katasztrófavédelmi kormánybiztossal, hogy felajánlja országa segítségét. Az ausztrál nagykövetség 100 000 forintot ajánlott fel a rászorulóknak.

Lasztovicza Jenő azt javasolta, ne egy meghatározott projektet támogassanak, hanem a Kármentő Alap számláját gazdagítsák ezzel az összeggel, hiszen jegyzőkönyvet vezetnek az itt elköltött pénzekről, felhasználásáról egy bizottság dönt. A megyei közgyűlés elnöke elmondta, az állam biztosítja, hogy mindenkinek fedél kerüljön a feje fölé, ebből az alapból a megélhetést, később a lakhatást (pl. lakások bútorai, berendezései) biztosítják.

Nem csak a nagykövetség ajánlott fel pénzügyi segítséget. Alex Brooking örömmel mondta, hogy fia iskolájában is gyűjtést szerveztek, az így összegyűjtött pénzt egy, a katasztrófa térségében működő általános iskolának nyújtják át a közeljövőben.

 

Cseh Zoltán
további cikkek
Pótfelvételi: több mint 400 új hallgató jutott be a Pannon Egyetemre közélet Pótfelvételi: több mint 400 új hallgató jutott be a Pannon Egyetemre Újabb sikeres felvételi időszakot zárt a Pannon Egyetem: a csütörtökön kihirdetett pótfelvételi ponthatárok alapján 407 jelentkező nyert felvételt az intézmény képzéseire, így ők szeptembertől már pannonos hallgatóként kezdhetik meg tanulmányaikat. ma 1:18 Kinek a szemetét fizetik a veszprémiek? közélet Kinek a szemetét fizetik a veszprémiek? Egy egyszerűnek tűnő jogszabályi mondat, amely a gyakorlatban véget nem érő adminisztratív útvesztőbe sodorja a városokat. Veszprémben a Cholnokyváros kukái mellett nemrég újra felhalmozott lomok esete tökéletesen mutatja meg, hogyan pattog a felelősség a társasházak, az önkormányzat és a szolgáltatók között. Kovács Zoltán városüzemeltetési irodavezetővel jártunk utána, kinek a zsebére megy az illegális szeméthegyek eltakarítása, és hogyan lehetne elkerülni a kialakult patthelyzetet egy amúgy ingyenesen elérhető szolgáltatással. tegnap 8:57 'Nem vagyok kedves, azt hiszem, ez most előny' – Unger Anna vezetheti az NVVH-t közélet 'Nem vagyok kedves, azt hiszem, ez most előny' – Unger Anna vezetheti az NVVH-t Unger Anna Rózát jelölte az Országgyűlés Igazságügyi és Alkotmányügyi Bizottsága e a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) élére. A politológus a döntést követően közösségi oldalán köszönte meg a támogatást, pénteken pedig az Országgyűlés mondhatja ki a végső szót. A tisztség betöltéséhez kétharmados többség szükséges. 2026. augusztus 27. 13:55

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.