Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 21. Benedek
Veszprém
7°C
2026. március 21. Benedek
Veszprém
7°C

48 órás programozás

2010. november 7. 4:00
Anyatejközvetítést segítő alkalmazást programoznak az IBM 48 órás bajnokságán a résztvevők az egyetemen.

Megkezdődött november 5-én az IBM 48 órás programozó bajnokság Veszprémben, a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karán. A 60 elszánt egyetemista nem kis kihívással áll szemben: 48 óra alatt egy kismamákat segítő alkalmazást készítenek, amely segítségével egymásra találhatnak az anyatejet felajánló és az anyatejet kereső anyukák. Mindez a Családvár Alapítvány által működtetett anyatejmisszio.hu honlapon lesz elérhető az alkalmazás véglegesítését követően. A diákok két teljes napon át nem érintkezhetnek a külvilággal, s valószínűleg aludni sem fognak sokat.

Péntek 15 órától 20 háromtagú csapat méri össze tudását hazánk neves egyetemei és főiskolái képviseletében. Érkeztek hallgatók a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemről, a Szegedi Tudományegyetemről, a Nyíregyházi Főiskoláról, a Pannon Egyetemről, az Eszterházy Károly Főiskoláról, az Eötvös Loránd Tudományegyetemről, a Debreceni Egyetemről, a Gábor Dénes Főiskoláról és az Óbudai Egyetemről.

A rendezvényt Pongrácz Ferenc, az IBM megbízott vezérigazgatója nyitotta meg. Elmondta, hogy a versenyt először rendezik vidéki egyetemen. Kiemelkedő szakmai háttere miatt esett a választás a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karára. Ezt követően Dr. Friedler Ferenc, a Műszaki Informatikai Kar dékánja köszöntötte a versenyzőket. Hangsúlyozta, az általa vezetett karon a képzési program része, hogy a hallgatók gyakorlati tapasztalatot szerezzenek, megtanuljanak csapatban dolgozni, és versenyképes tudással induljanak a szakmai karrier útján.

A programozási feladat a „Tejút rendszer” nevet viseli. Az anyatejközvetítést segítő alkalmazásnak tudnia kell felhasználókat kezelni, az anyatej felajánlást, a visszajelzéseket kezelni, és rendelkeznie kell anyatej keresési funkcióval is. Fontos, hogy felhasználóbarát, logikus és biztonságos legyen.

A bajnokság alatt a résztvevők nem hagyhatják el az épületet. A megfeszített munka közben regenerációra is lesz lehetőség, hiszen az egyetem egyik termét matracokkal töltötték meg. A felfrissülésről idén csocsóasztallal, wii játékokkal, masszázzsal és energiaitallal gondoskodtak a szervezők.

Az első három helyezett csapat tagjai egy-egy Lenovo notebookkal lesznek gazdagabbak, a különdíjak pedig Nokia E72-es telefonok és iPod készülékek formájában találnak gazdára az eredményhirdetésen, valamint egy csapat tagjai a Red Bull Salzburg jégkorong csapatának szurkolhatnak a salzburgi Eisarena lelátójáról. A legjobban teljesítőket a szervezők állásajánlatokkal vagy trainee-programban való részvételi lehetőségekkel kereshetik meg.

Janni Anikó
további cikkek
A tartós gyógykezelés alatt álló gyermekek iskolai visszatérését segíti a Veszprémi Tankerületi Központ szakmai napja A Veszprémi Tankerületi Központ „Beteg gyermek az osztályban” címmel szervezett szakmai napot pedagógusok számára. A program az „Esélyt a gyermekeknek!” című, RRF-1.2.4-25-2025-00008 azonosítószámú projekt keretében valósult meg. A projekt a Széchenyi Terv Plusz, valamint Magyarország Helyreállítási és Ellenállóképességi Terve program keretében, az Európai Unió támogatásával valósult meg. 2026. március 19. 11:06 Új együttműködések a Pannon Egyetemen Pannon Egyetem Új együttműködések a Pannon Egyetemen Két új partnerségi megállapodás aláírása, egy új egyetemi magazin bemutatása és több jövőbe mutató kezdeményezés is szerepelt a Pannon Egyetem márciusi sajtótájékoztatójának napirendjén. Az intézmény vezetői hangsúlyozták: az egyetem célja nem csupán a hallgatók magas színvonalú képzése, hanem a régió fejlődésének támogatása, a tehetségek korai gondozása, valamint a tudomány és a gyakorlati tapasztalatok összekapcsolása. 2026. március 10. 21:42 Harmadszor vehettek hangszert a kézbe a veszprémi gyerekek közélet Harmadszor vehettek hangszert a kézbe a veszprémi gyerekek Harmadik alkalommal érkezett Veszprémbe a Hangszert a kézbe! roadshow, melynek célja, hogy a gyerekek közvetlen tapasztalatokat szerezzenek a hangszerekkel. 2026. március 4. 17:07

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.