Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Inkább a 100 forint vesszen!

2010. november 30. 4:00 // Forrás: Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság
Az elővigyázatlanság korábban is jelen volt a bevásárlóközpontok környékén, eddig azonban szerencsére megtorlatlan maradt. Kövesse a Vehirt a Google keresőben Válassza kedvenc forrásának, és előrébb kerülnek a híreink Beállítom

Van a hipermarket látogatóknak egy különösen könnyelmű szegmense a rendőrség szerint. Ők azok, akik a vásárlást követően előbb gondosan beteszik a táskájukat az autó valamelyik ülésére, hogy ezt követően kényelmesen pakolhassák át a bevásárló kocsi tartalmát a csomagtartóba. Csak hát, ha nyitva a csomagtér, akkor egyrészt nyitva marad az utastér is, másrészt a szedán kivitelű gépkocsiknál a felnyíló csomagtartófedél paravánként fedi el a tulajdonos szeme elől a jármű belsejét.

Ilyenkor a tolvaj páros feladata viszonylag egyszerű. Egyikük felvilágosítást kér a rakodásba belefeledkezőtől: pl. hogyan juthatok el innen a legegyszerűbben Sokorópátkára, míg a másik, kihasználva, hogy a párbeszéd végéig takarásban maradhat, kényelmesen kiveszi a pénzzel, bankkártyákkal, iratokkal degeszre tömött retikült. Esetenként a kommunikátor személye akár mellőzhető is, ha az elégedett vásárló úgy tolja vissza az üres kocsit a 100.- forintos érme visszaszerzésére, hogy több tízezer forinttal megtöltött táskáját továbbra is bent hagyja a nyitott utastérben.

Pontosan ez utóbbi koreográfiával loptak meg Pápán 2010. november 24-én délben egy Zala megyéből érkezett asszonyt, aki nem csak 90.000.- forinttal, hanem 2 db mobiltelefonnal, valamint saját és házastársa nevére kiállított okmányokkal is gazdagította az elkövetőket. Hosszú szünet után ez volt az első parkolói lopás a Bakonyalján. Az elővigyázatlanság korábban is jelen volt a bevásárlóközpontok környékén, eddig azonban szerencsére megtorlatlan maradt. Karácsony közeledtével viszont már senki se reménykedjen további haladékban, az ajándékvásárlásra felkészített pénztárcák úgy vonzzák majd a tolvajokat, mint a zöldséges standon félbevágott dinnye a darazsakat.

vehir.hu
további cikkek
Paks felé tartó kisrepülőgép miatt riasztották a magyar Gripeneket közélet Paks felé tartó kisrepülőgép miatt riasztották a magyar Gripeneket Riasztották a Magyar Honvédség készenléti vadászgépeit szombat reggel, miután egy férfi felszállt egy Kalocsán parkoló kisrepülővel, majd Paks felé indult - közölte a honvédelmi miniszter a közösségi oldalán. ma 14:14 Pótfelvételi: több mint 400 új hallgató jutott be a Pannon Egyetemre közélet Pótfelvételi: több mint 400 új hallgató jutott be a Pannon Egyetemre Újabb sikeres felvételi időszakot zárt a Pannon Egyetem: a csütörtökön kihirdetett pótfelvételi ponthatárok alapján 407 jelentkező nyert felvételt az intézmény képzéseire, így ők szeptembertől már pannonos hallgatóként kezdhetik meg tanulmányaikat. ma 1:18 Kinek a szemetét fizetik a veszprémiek? közélet Kinek a szemetét fizetik a veszprémiek? Egy egyszerűnek tűnő jogszabályi mondat, amely a gyakorlatban véget nem érő adminisztratív útvesztőbe sodorja a városokat. Veszprémben a Cholnokyváros kukái mellett nemrég újra felhalmozott lomok esete tökéletesen mutatja meg, hogyan pattog a felelősség a társasházak, az önkormányzat és a szolgáltatók között. Kovács Zoltán városüzemeltetési irodavezetővel jártunk utána, kinek a zsebére megy az illegális szeméthegyek eltakarítása, és hogyan lehetne elkerülni a kialakult patthelyzetet egy amúgy ingyenesen elérhető szolgáltatással. tegnap 8:57

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.