Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Bűncselekmény a traffipax-blokkoló használata?

2011. február 6. 2:00 // Forrás: hvg.hu
Néhány hete lehetett arról olvasni, hogy egy autós ellen büntetőeljárást indítottak, mert a járművében traffipax-blokkolót használt.

A békéscsabai autós gépjárművét lefoglalták, de csak annyi időre, amíg a blokkoló eszközt kiszerelték az autóból. A férfi ellen a helyi rendőrkapitányság indított eljárást, mégpedig "Számítástechnikai rendszer és adatok elleni bűncselekmény" elkövetése miatt.

A békéscsabai rendőrkapitány azzal indokolta az eljárás megindítását, hogy a rendőrség által üzemeltetett traffipax berendezés egy számítástechnikai rendszer segítségével üzemel, és ha valaki e berendezés működését akadályozza, akkor elköveti az előzőekben említett bűncselekményt. A büntetőeljárás megindítása után az eljárásban tanúkat hallgattak meg, szakértőt rendeltek ki. Az ügyészség vádat emelt az autós ellen, így az ügy jelenleg az illetékes bíróság előtt van, de még ítélet nem született.

A traffipax-blokkoló és a traffipax előjelző készülék használata elméletben nem illegális, ugyanis a közbiztonságra különösen veszélyes eszközök köréből kivételre kerültek ezen eszközök. A békéscsabai rendőrkapitány és más szakemberek szerint egy egységes szabályozás kellene, ugyanis a traffipax-blokkoló készülékeket legálisan lehet forgalmazni, de azok használata - a korábban említettek miatt - bűncselekmény. Egy jogerős ítélet precedens értékű lehet az ügyben, annak ellenére, hogy Magyarországon nincs precedensjog.

vehir.hu
további cikkek
Kreml: Moszkva és Washington megállapodott a tárgyalások folytatásában közélet Kreml: Moszkva és Washington megállapodott a tárgyalások folytatásában A Kreml és a Fehér Ház megállapodott az ukrajnai rendezési tárgyalások folytatásáról – jelentette be Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára újságírók előtt pénteken Moszkvában. tegnap 19:18 A betlehemi csillag lehet, hogy nem is egy csillag volt karácsony A betlehemi csillag lehet, hogy nem is egy csillag volt Vajon mi ragyoghatott Júdea egén abban az időben, amikor a történelem kereke új irányt vett? Máté evangéliuma szerint egy fényes csillag vezette a napkeleti bölcseket ahhoz a bizonyos betlehemi jászolhoz, a modern kori tudománynak viszont több reális válasza is van arra, hogy ez milyen csillagászati jelenségnek felelhetett meg. Ahhoz viszont, hogy megértsük a „csillag” természetét, nem elég a távcsöveinket az ég felé fordítanunk, bele kell helyezkednünk az ókori megfigyelő gondolkodásmódjába is. ma 0:23 Kik lehettek valójában a napkeleti és bölcsek és tényleg hárman voltak? Egyáltalán nem biztos közélet Kik lehettek valójában a napkeleti és bölcsek és tényleg hárman voltak? Egyáltalán nem biztos Bár nem is gondolnánk, de a Biblia egyik legrejtélyesebb története a napkeleti bölcsek látogatása a gyermek Jézusnál. A betlehemi jászol mellett térdelő három alak képe annyira beleivódott a kultúránkba, hogy szinte fel sem tűnik, mennyire kevés konkrétumot őriztek meg róluk a történetírás legkorábbi forrásai. Ha lehántjuk a történetről az évszázadok alatt rárakódott népi kegyességet és a művészeti ábrázolások romantikáját, egy olyan ókori történet bontakozik ki előttünk, amely a Perzsa Birodalom papságától a babilóniai csillagászokon át egészen a nabateus karavánutakig vezet. tegnap 0:11

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.