//
Bernát, Felícia névnap

autósport

Elképesztő izgalmak után Verstappen a világbajnok
Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője lett a Forma-1 idei világbajnoka, miután a címvédő Lewis Hamiltont az utolsó körben megelőzve győzött a vasárnapi idényzáró Abu-Dzabi Nagydíjon.
Klausz Kristófék hibátlan teljesítménnyel nyerték a Mikulás-ralit
Mind az öt szakaszt megnyerve zárt a veszprémi Mikulás-rali élén Klausz Kristóf és Csányi Botond.
Lehet, hogy ma láttuk az új magyar Forma-1-es pilótát Veszprémben
Szombaton a Veszprém Aréna melletti parkolóban tartják a HUMDA Junior Gokart Challenge tehetségkutatóját, ahol a legtehetségesebb gyermekek ismerkedhetnek a motorsport különböző technikáival, elsősorban elektromos gokartokkal és szimulátorokkal. A családi nappal egybekötött rendezvény célja, hogy megtalálják azokat a gyermekeket, akik később akár az autósport legmagasabb kategóriáiban is bekerülhetnek.
Veszprémben keresik a jövő Forma-1-es versenyzőit
Szeptember 6-11 között Veszprém ad otthont az országos autómotorsport tehetségkutató programsorozatnak, amelyen a 6 és 14 év közötti gyermekeket várnak, hogy kipróbálják magukat egy profi versenygokart-szimulátorban. A HUMDA Junior Gokart Challenge célja, hogy megtalálják az országban a legtehetségesebb fiatalokat, akiket ezután bekerülhetnek a szervezet tehetséggondozó programjába is.
Az autósoknál Holowczyc, a motorosoknál Bühler nyert a HunGarian Baján
Az autósoknál a lengyel Krzysztof Holowczyc, a motorosoknál a német Sebastian Bühler nyerte meg a magyar tereprali világkupa-futamot, a HunGarian Baját.
Kaotikus futamon meglepetés győzelem a Hungaroringen
Esteban Ocon, az Alpine francia versenyzője nyerte meg a 36. Forma-1-es Magyar Nagydíjat vasárnap a Hungaroringen. A 24 éves pilóta pályafutása során először győzött.
Küzdős abszolút második hely a Székesfehérvár-Veszprém ralin
Megtört a pechszéria, ugyanis Turán Frigyes és Bagaméri László felért az országos ralibajnokság összetett második helyére a murvás Székesfehérvár-Veszprém ralin.
Csomósék nyerték a Székesfehérvár-Veszprém ralit, Hadikék borultak
Csomós Miklós és Nagy Attila párosa nyerte a hétvégi Székesfehérvár-Veszprém ralit, a Mercarius országos bajnokság idei ötödik futamát.