2019. október 19. // Nándor névnap

autósport

Orlando Terranova nyerte a tizenhatodik HunGarian Baját
Az autósoknál az argentin Orlando Terranova, a motorosoknál a lengyel Adam Tomiczek nyerte a Várpalota környékén - a hétvégén 16. alkalommal megrendezett - HunGarian Baja tereprali-versenyt.
Kétszáznyolc kilométeres gyorsasági szakasz is várja a HunGarian Baja tereprali indulóit
Kétszáznyolc kilométeres gyorsasági szakasz is várja a tizenhatodik HunGarian Baja tereprali futamon indulókat a hétvégén.
Bútorék győztek, Vinczéék kiestek
A Bútor Róbert, Tagai Róbert kettős nyerte a vasárnap rendezett Veszprém-ralit, az országos bajnokság negyedik fordulóját. Az összetettben élen álló Vincze Ferenc, Bacigál Igor duó a második gyorsasági szakaszon feladni kényszerült a viadalt.
Nyolcvan induló a szezon egyetlen murvás versenyén
Vasárnap rendezik a rali országos bajnokság idei egyetlen murvás versenyét, a Veszprém-ralit, amelyre a két kategóriában összesen 80 páros nevezett.
Élesített kipufogók a lőtéren
Hétvégén ezúttal nem a hadgyakorlaté lesz a főszerep Jutaspusztán. A tavalyi jubileumi nagydíj után ugyanis immár huszonhatodik alkalommal látogat a hazai ralisport élmezőnye a királynék városába: nálunk rendezik az országos bajnokság ötödik fordulóját.
Ollé Sándor nyerte a Mikulás-ralit
Szokás szerint bő mezőnnyel zajlott le a hagyományos Mikulás-rali 2018-ban, de az első hely sorsa igazából nem volt kérdéses: végig Ollé Sándor diktálta az iramot Czakó Janekkel az oldalán és magabiztos autózással be is húzta a tét nélküli, de komoly ranggal bíró futamot.
A hétvégi Mikulás-ralin debütál Herczigék VW Polója
A VW Polo GTI R5-öt a magyar nézők először most vasárnap, a Veszprémben és környékén sorra kerülő Mikulás-ralin láthatják, ahol a Herczig, Ferencz páros előfutóként teszteli a gépet, amely aztán csak jövő novemberben tér vissza Magyarországra, a nyíregyházi ERC-futamon.
Az autósoknál Joan Roma nyerte a 15. Hungarian Baja terepralit
Joan 'Nani' Roma nyerte az autósoknál a 15. Hungarian Baja terepralit, melyet pénteken és szombaton rendeztek Veszprémben és környékén.