2024. szeptember 19. Vilhelmina
16°C
16°C

Nagyvadat ejtett a Barabás / Veszprém Barabás KC–Budapest Bank-Békéscsabai ENKSE 29:23 (18:11)

2011. február 6. 20:05
A veszprémi női kézilabdacsapat bravúros győzelmet aratott a Békéscsaba felett az NB I-ben. A publikum tízet számolt az ellenfélre.

Az első osztályú női kézilabda bajnokság 17. fordulójában az utóbbi időben remek formában lévő békéscsabaiakat fogadta a Veszprém Barabás KC az arénában. Ott lehetett a hazaiaknál a múlt heti ütközetet influenza miatt kihagyó Gerstmár és Emberovics is, a túloldalon azonban nem állhatott Bohus Beáta rendelkezésre a válogatott Bódi Bernadett.

Óriási iramban és nagy harci kedvvel felvértezve kezdték a mérkőzést a bakonyiak, amelynek álomszerű kezdés lett az eredménye. Farkas és Mehlmann duplával ugyanis a 6. percben már 5:1 állt az eredményjelzőn. A vendégek korai időkérése is jelezte, hogy a Gyurka-csapat alaposan meglepte papíron esélyesebb riválisát. Az egyperces pauza sem segített a „lilákon”, a mieinket ekkor ugyanis a csapatkapitány Koroknai vette vállára, aki akciógólja mellett két büntető is bevarrt a „viharsarkiak” kapujába (9. perc: 8:3). A játékrész közepére közelebb „lopództak” a vendégek, akik a szintén válogatott Szekeres vezetésével háromra csökkentették hátrányukat (16. perc: 10:7).

Nem sokkal később feljöhetett volna mínusz kettőre a Békéscsaba, Lengyel azonban százszázalékos helyzetben tudott hárítani. Igaz, az utolsó „harmad” elején így is kettőre olvadt a különbség. Földes Kata és Mehlmann találatára emberelőnyben még válaszolt a rivális (23. perc: 13:10), ekkor azonban csodálatos sorozatba kezdett a Veszprém. A bakonyiak szellemes támadójátéka mellé rendre pontos befejezések párosultak, s a remekül teljesítő, feszes hátsó alakzat is teljesen tanácstalanná tette a Békés megyeieket. A Lengyelt váltó Hoffmann portája így egészen az utolsó minutumig érintetlen maradt, miközben Koroknai és Farkas kétszer, Földes Kata pedig egy alkalommal jutatta a gólvonal mögé a játékszert. A minden várakozást felül múló 18:11-es félidei állást Kelemen állította be.

A fordulást követően is folytatódott a vasárnapi „álom”. Ábrahám és Veszeli serénykedett, így öttel a kezdő sípszót követően már kilenc volt közte (21:12). A csabaiak továbbra sem találták a veszprémi támadások ellenszerét, miközben Kamperék kis túlzással csak büntetőből tudtak gólhelyzetbe. Igaz, ez idő tájt a hazai kapufával is jó barátságot kötöttek Veszeliék. Kevéssel az összecsapás háromnegyede előtt ritkán látott pillanat következett: Ábrahám gólját követően a hazai szimpatizánsok „rászámolhattak” a vendég alakulatra (24:14).

A remeklő Hoffmann révén tízzel a lefújás előtt is őrizte a „kerek” fórt a VBKC (26:16). A végjátékban ugyan megjelentek a fáradtság jelei a hazaiakon, győzelmük azonban egy pillanatra sem forgott veszélyben. A hajrában Kudor bombáival csak „kozmetikázta” tudta az eredményt a Bohus-csapat. Ellenfelét a játék minden elemében felülmúló Barabás KC végül teljesen megérdemelten tartotta itthon mindkét bajnoki pontot (29:23).

Női kézilabda NB I, 17. forduló:
Veszprém Barabás KC–Budapest Bank-Békéscsabai ENKSE 29:23 (18:11)
Veszprém, 500 néző. Vezette: Árokszállási, Janáky.
Veszprém: Lengyel – Földes K. 4, Ábrahám 5, Mehlmann 6, Veszeli 3, Farkas 5, Koroknai 5 (2). Csere: Hoffmann (kapus), Emberovics, Gerstmár 1.
Vezetőedző: Gyurka János.
Békéscsaba: Veress – Hajduch 1, Nikolayenko 2 (1), Tóth K. 1, Kamper, Szekeres 6 (2), Kelemen 2. Csere: Kudor 4, Cifra 2, Leposava 1, Gávai 1, Zsilák, Drávai 3.
Vezetőedző: Bohus Beáta.
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/3.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc.

Nyilatkozatok

Bohus Beáta: – Rosszul kezdtük a mérkőzést. A veszprémiek ekkor szerzett előnye végig kitartott.

Gyurka János: – Örömteli, hogy egy ilyen jó csapat ellen ilyen játékot tudtunk nyújtani. Példaértékű a ma látott küzdés, s az, ahogy a lányok egymásért játszottak. Mindenki erre várt régóta. Végre bebizonyítottuk, hogy képesek vagyunk a jó játékkal győzelmet aratni. Egy számunkra nagyon fontos mérkőzésen sikerült győzelmet szerezni. Gratulálok a csapatnak.

Farkas Veronika: – Mindent meg tudtunk valóstani, amire készültünk. „Kikockáztuk” a békéscsabaiak támadójátékot, védekezést, s bejöttek az elképzeléseink. A kapusaink nagyon jól védtek, s a védekezésünk is kiválóan összeállt. A támadásainkat helyzetig játszottunk, s pontosak voltunk a befejezésnél. Régóta vártunk erre a sikerre, amely a legjobbkor jött. Ebből lehet meríteni a jövőben.

Mehlmann Ibolya: – Azt gondolom, hogy ezt a meccset kellene alapul venni. Mind kapusteljesítményben, mind támadásban és védekezésben mindenki kivette a részét. Igazi csapatként "működtünk" ma.