18°C
18°C

Nyolc érem a fedett ob-n

2011. február 22. 20:34 // Forrás: Németh Attila, VEDAC
Minczér bajnoki címe mellé további hét dobogós helyezést gyűjtöttek be a VEDAC atlétái a Budapesten rendezett országos bajnokságon.

A hazai fedett pályás atlétikai szezon záró és egyben legrangosabb felnőtt eseményét rendezték a hétvégén a SYMA Csarnokban. A Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club versenyzői is rajthoz álltak, akik szép számban hoztak haza érmeket a seregszemléről.

Az viadalon a síkfutó számok voltak többségben, Tóthné Stupián Anikó és Németh Eszter tanítványai szinte minden versenyszámban képviselték városunkat. 3000 méteren Minczér Albert megvédte bajnoki címét, magabiztos versenyzéssel utasította maga mögé a mezőnyt úgy, hogy a fedett pályás idényre külön nem is készült. A táv feléig húzta magával a mezőnyt, majd ellépett, és 8:11,47-es idővel ért célba. Minczér 1500 méteren egy bronzérmet (3:55,24) is begyűjtött, ezen a távon a fedett pályás Eb-re készülő Bene Barnabásnak nyújtott baráti segítséget azzal, hogy a verseny elején egy jó iramot diktált a PVSK versenyzőjének.

Minczér Albert (elől)

Jól látta meg a lehetőséget a szintén VEDAC-os Kállay Dániel, aki oda tudott érni második helyre. Az utánpótlás Európa-bajnokságra készülő fiatal versenyző 3:48,31-es eredménye bizakodásra adhat okot. Kállay 800 méteren is ezüstérmet szerzett (1:54,54), jó taktikával követte a szintén fedett pályás Eb-re készülő Kazi Tamást.

Minczér Albert (elől) és Kállay Dániel (zöld trikóban)

A megmérettetés egyetlen dobószámát, a súlylökést szombaton rendezték. A nagy érdeklődés mellett lezajlott versenyen Kürthy Lajos utolsó kísérletével Eb-szintet (19,71) tudott dobni, a második helyre pedig Zentai Tibor tanítványa, a VEDAC-os Páli Viktor ért oda 15,99 méterrel.

Páli Viktor (balra)

Veszprémi szempontból a legnagyobb meglepetést a 400 és 800 méteren is bronzérmes, még ifjúsági korú Kéri Bianka okozta, akire az 56,46-os valamint a 2:14,78-as időeredménye miatt is felfigyelt a szakma. 400 méteren Loránd Lilla ötödik lett (57,14), valamint 200 méteren is pontszerző, hatodik helyen (25,55) végzett, az ő munkájának nyárra lesz meg igazán az eredménye.

Kéri Bianka (jobbra)

Jól szerepeltek a veszprémi váltók is, a veszprémiek voltak az egyetlenek, akik ki tudtak állítani mindkét nemben A és B váltót is. A férfiak mezőnye hihetetlenül erős volt, a Schmidt Kornél – Bartha László – Kállay Dániel – Kovács Marcell összetételű csapat 4. (3:23,18), a Nagy Gábor – Hegedűs Péter – Tóth András – Szalai Benjamin alkotta négyes 10. helyen (3:32,06) végzett. A hölgyeknél a Kontó Ivett – Loránd Lilla – Nagy Cecília – Kéri Bianka összetételű váltó 2. helyen ért célba (3:54,72), a lányok a betegsége miatt a csapatból hiányzó Farsang Evelinért is futottak. A Csoma Petra – Bábán Berta – Biermann Teodóra – Pernesz Zsófia kvartett szintén pontszerzőként 5. lett. (4:16,42)

Kállay Dániel (balra)

A futók közül meg kell említeni az ifjúsági korú Tóth Áront, aki 3000 méteren magabiztos futással egyéni csúcsot teljesített (8:49,17), és a 6.helyen zárt. Ugyanezen a távon Szalai Benjamin sérüléséből kilábalva, két hét kihagyás után is a 4. helyen (8:40,03) tudott beérni a célba, valamint 3000 méteren hatodik (3:58,28) lett. Tóth András 800 méteren 8. (1:58,24), Kilián Dániel pedig 1500 méteren 10. helyen (4:10,59) végzett. A gátfutókat Kungl József tanítványa, Pálfi Brigitta képviselte, aki 60 méter gáton 6. lett 9,31 másodperces eredménnyel.

A Magyar Köztársaság 2011. évi fedett pályás bajnoksága
Budapest – SYMA Csarnok, 2011. február 19-20.

1500 m férfi
2. Kállay Dániel Szabolcs VEDAC 3:48,31
3. Minczér Albert VEDAC 3:55,24
6. Szalai Benjamin VEDAC 3:58,28
10. Kilián Dániel VEDAC 4:10,59

3000 m férfi
1. Minczér Albert VEDAC 8:11,47
A bajnok edzője: Tóthné Stupián Anikó