18°C
18°C

Sikerrel vette az MKB a "dán kalandot" / KIF Kolding Elite–MKB Veszprém KC 29:34 (11:16)

2011. február 26. 17:39
Az MKB Veszprém KC öt góllal nyert a dán Kolding vendégeként a Bajnokok Ligája csoportkörének 9. fordulójában.

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó előtti fordulójában az újdonsült vb-ezüstérmeseket felvonultató Koldinghoz látogatott a szextettben listavezető Veszprém.

Meglepően sok technikai hibával kezdett a házigazda, amelyeket könyörtelenül kihasznált a nagy harci kedvvel kezdő MKB. A hazai hálóőr, Erevik rendre tehetetlennek bizonyult Vujinék lövéseivel szemben, a 7. percben így már 1:5 állt az eredményjelzőn. Spellerberg vette be először a remeklő Fazekas kapuját, majd mínusz kettőre is feljöttek a skandinávok. A folytatásban azonban újfent számolatlanul szórták el a labdákat, a Veszprém előnye a játékrész közepére így ötre hízott (17. perc: 6:11)

Ezt követően átmenetileg sajnos a mieinkre is átragadt a kapkodás, a Kolding így a veterán Christiansen vezetésével a játék addigi képét tekintve váratlanul egyenlített (22. perc: 11:11). Az 5:0-s sorozatra Császár és Vujin gólerős játékának hála frappáns, 0:5-s szériával válaszolt a magyar bajnok, amely így megnyugtató előnnyel mehetett a szünetre.

A fordulást követően újabb fordulat következett be, a nagyobb sebességre kapcsoló hazaiak feljöttek mínusz kettőre, miközben a román játékvezetők folyamatosan szórták a kétperces kiskiállításokat a veszprémiek kárára. A rivális azonban kettős emberhátrányban sem érte utol a Mocsai-csapatot , köszönhetően a csúcsformában kézilabdázó Vujinnak, aki ekkor már tizedszer bizonyult eredményesnek (46. perc: 21:14).

A találkozó utolsó negyedében Sondergaard vezetésével mindent elkövettek a hazaiak, hogy csökkentsék hátrányukat. Mínusz kettőnél (54.: perc: 26:28) még fel is csillant a remény számukra, Fazekas azonban büntetőt védett, miközben a túloldalon Császár szerzett fontos találatokat. A végjátékban már nem kellet izgulnia a bakonyi szimpatizánsoknak, kedvenceik teljeses megérdemelten kerekedtek ellenfelük fölé. A 29:34-es végeredményt a mezőny legjobbja,Marko Vujin alakította ki.

Az már biztos, hogy Mocsai Lajos együttese a második pozícionál hátrébb már nem végezhet csoportjában, így a nyolcaddöntőben biztosan kedvezményezett lesz. A csoportgyőzelem kérdése pedig várhatóan az utolsó fordulóban fog eldőlni.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoport, 9. forduló:
KIF Kolding Elite–MKB Veszprém KC 29:34 (11:16)
Kolding, 2300 néző. Vezette Dinu, Din (románok).
Kolding: Erevik – Jensen 2, Garralda, Oechsler 1, Toromanovic 4, Spellerberg 5, Christiansen 6 (1) Csere: Petersen (kapus), Karlsson 3, Sondergaad 6, Nikolic, Forslund 2, Mikkelsen. Vezetőedző: Ingemar Linnel.
Veszprém: Fazekas – Gulyás 1, Vujin 12 (1), Császár 6, Sulic 3, Terzic 3, Iváncsik G. 2 Csere: Laluska, Lusnyikov, Perez 4, Iváncsik T. 2, Vilovski 1.
Vezetőedző: Mocsai Lajos.
Kiállítások: 6, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 3/1, ill. 1/1.