Túlteljesítették a várakozásokat

2011. március 3. 16:52 // Forrás: Németh Attila, VEDAC
A VEDAC atlétái 11 érmet és fontos bajnoki pontokat hoztak haza az ifik és a juniorok számára rendezett fedett pályás országos bajnokságról.

A budapesti Syma Csarnokban rendezték az ifjúsági és junior korosztály fedett pályás országos bajnokságát, ahol a VEDAC atlétái kiválóan szerepeltek, nyolc versenyszámban bizonyultak a legjobbnak. A legkiemelkedőbb eredményt a három aranyérmet begyűjtő Kéri Bianka érte el, aki egy héttel korábban már a felnőttek között is bajnoki címet szerzett. Tóthné Stupián Anikó tanítványa az ifjúságiak között 200, 400 és 800 méteren is a dobogó legfelső fokára állhatott, amivel az utánpótlás szövetségi kapitány, Molnár Ferenc elismerését is kivívta.

Kéri Bianka

– A VEDAC atlétája lett a legeredményesebb versenyző, három egyéni aranyérmet szerzett. Reméljük, Bianka a nyári versenyekre is át tudja menteni kitűnő formáját, és addigra az is eldől, hogy a sprint vagy a középtáv lesz számára a megfelelő versenyforma – fogalmazott Molnár Ferenc.

A junior hölgyek mezőnyében is született veszprémi bajnoki cím, 400 méteren Loránd Lilla végzett az élen. Lilla kezd formába lendülni, nagy odaadással versenyzett, ennek köszöneti bajnoki címét, amit 200 méteren megfejelt egy ezüstéremmel is.

Szalai Benjamin

A férfi mezőnyben is letették a névjegyüket a bakonyi egyesület versenyzői, 3000 méteren mindkét korosztályban veszprémi atléta ért be elsőként a célba. Az ifik között Tóth Áron már a verseny elején élre állt, végig vezetve, egy másodpercig sem forgott veszélyben a győzelme. A juniorok versenyében Szalai Benjamin a táv kétharmadánál szakította le magától a mezőnyt, és magabiztos versenyzéssel diadalmaskodott. Tóthné Stupián Anikó tanítványai közül a hetedik aranyérmet Kilián Dániel szerezte, aki az ifik 1500 méteres versenyében bravúros győzelmet aratott, hiszen a rendkívül erős mezőnyben tavaly még a dobogóra sem fért fel. Dániel 800 méteren egy ezüstérmet is begyűjtött.

A gátfutók mezőnyében Gönczöl Máté képviselte a VEDAC-ot, aki elsőéves juniorként szerzett bajnoki címet, ami a korábbi hetek teljesítménye alapján nem volt meglepetés. Kungl József tanítványa 60 méter gáton nyert aranyérmet, amivel vezeti a juniorok ranglistáját.

Gönczöl Máté

Izgalmas csatát hozott a junior férfiak 4x200 méteres váltója, a Gönczöl Máté - Hegedűs Péter - Schmidt Kornél - Kovács Marcell összeállítású veszprémi váltó egy ezredmásodperccel előzte meg a zalaegerszegi csapatot, amivel harmadikként felállhatott a dobogóra.