16°C
16°C

Hudi Ákos utazhat Szófiába

2011. március 10. 21:37 // Forrás: Németh Attila, VEDAC
Három ob-t rendeztek a hétvégén a téli szezon végéhez közeledve a magyar atléták számára, ahol kiemelkedő veszprémi eredmények születtek.

A Felnőtt Téli Dobó Országos Bajnokságon a legnagyobb érdeklődés a tavalyi, barcelonai Európa-bajnokság bronzérmesét, Pars Krisztiánt övezte, aki kiváló eredménnyel (78,93 méter) nyerte meg a férfi kalapácsvetést. Ugyanebben a versenyszámban a 3. helyet harcolta ki a VEDAC junior világ- és Európa-bajnoki ezüstérmese, Hudi Ákos. Zentai Tibor tanítványa 69,42 méterre repítette a kalapácsot, és elsőéves utánpótlás korú versenyzőként kivívta a szófiai Téli Dobó Európa-kupán való részvételt. Dobos Máté 5., Pásztor Bence 7., Árvai Krisztián 9. lett, mindhárman fiatalon álltak helyt a felnőtt mezőnyben. Pásztor Bence 60,28 méteres teljesítménye azért kiemelkedő, mert a MOL Tehetségtámogató Programjának tagja mindössze 16 évesen dobott 60 méter felett felnőtt szerrel.

Hudi Ákos

A női kalapácsvetésben is remek veszprémi eredmények születtek. Az ifjúsági olimpián 7. helyezett, Fertig Fruzsina a dobogó 2. fokára állhatott fel 57,15 méterrel, Lévai Dóra pedig 4. helyen végzett 54,82 méterrel. A diszkoszvetők mezőnyében Páli Viktor 7., Mozsdényi Dávid 10. lett.

Páli Viktor

Téli dobó ob-t rendeztek a serdülők számára is, ahol a 14 éves női mezőnyből kiemelkedett a Continent Company SE versenyzője, Bácskay Zsófia, aki megnyerte a kalapácsvetést és a diszkoszvetést is, valamint a serdülő Fedett OB keretein belül megrendezett súlylökésben is bajnoki címet szerzett.

Bácskay Zsófia

A VEDAC versenyzői közül Németh Gréta Zsófia bronzérmes lett, Mozsdényi József tanítványa a 15 éves lány kalapácsvetők között állhatott fel a dobogóra. Boros Fruzsina Ildikó (14 éves) szintén kalapácsvetésben, Fürjes Balázs (15 éves) diszkoszvetésben lett 4., a 13 éves fiúk mezőnyében ötödikként pontszerző helyen végzett Gönczöl Márk, a lenti eredménylistában további veszprémi eredmények is olvashatók.

A fedett pályás versenyek sorában a serdülők országos bajnoksága következett a hétvégén. A VEDAC futója, Göncz Anna esélyeshez méltóan diadalmaskodott 300 méteren, Németh Eszter tanítványa 42,76 másodperccel ért be elsőként a célba. Ugyanebben a versenyszámban Csorba Eszter 5. lett. Alig maradt le a dobogóról Tóth Lili, aki 1000 méteren lett 4., megelőzve többek közt a 7. Ladányi Fruzsinát és a 8. Garai Katát. Mindannyian a 14 évesek között álltak rajthoz.

Göncz Anna (balra)

A fiúk mezőnyében 300 méteren (13 éves) Végh Máté 5., Czaun Péter 10. lett. 1000 méteren két 6. helyet is begyűjtött a VEDAC, a 14 évesek között Bertalan Renátó, a 15 évesek között Kovács Olivér végzett pontszerző helyen. Renátó versenyének történetéhez hozzá tartozik, hogy a sűrű mezőnyben önhibáján kívül elesett, majd jó 40 méter hátrányt ledolgozva szerezte meg a 6. helyet. Koós-Hutás László kitartó tanítványa következő hétvégén, 3000 méteren bajnokesélyesként javíthatja ki a csorbát.