A VEDAC uralta a kalapácsvetést

2011. március 15. 9:15 // Forrás: Németh Attila, VEDAC
A négy kalapácsvető versenyszámból hármat veszprémi atléta nyert meg az ifik és a juniorok téli dobó országos bajnokságán.

A serdülők 3000 méteres versenyében a fiúknál és a lányoknál egyaránt VEDAC-osok is dobogóra állhattak.

Hosszú út vezetett a veszprémi ifjúsági és junior dobók idei első nagy sikereihez, hiszen a november óta tartó kemény alapozás után Nyíregyházára kellett elutazniuk az országos bajnokságra. Két héttel korábban, a felnőtt mezőnyben is kiváló teljesítményt nyújtottak a veszprémiek, de most a saját korosztályuk legjobbjaival mérték össze tudásukat.

A férfi ifjúsági mezőnyben a világranglista vezető Pásztor Bence 78,78 méteres teljesítményével kiemelkedett a mezőnyből, majd 16 métert vert a mezőnyre. A MOL Tehetségtámogató Programjának tagja a júliusi ifjúsági világbajnokságra készül, nem titkolt szándéka, hogy megnyerje a világbajnoki címet. A második helyre is egy VEDAC-os dobó, Ikládi Patrik ért oda, aki szintén egyéni csúcsot, 62,87 métert dobott. Az ifi lányoknál Molnár Boglárka hetedik (39,00), Újvári Brigitta hetedik (35,80) lett.

Pásztor Bence

A juniorok között a férfi és a női kalapácsvetést is veszprémi atléta nyerte. A hölgyek mezőnyében a tavalyi ifjúsági olimpia 7. helyezettje, Fertig Fruzsina elsőéves juniorként nyert bajnoki címet. 60,33 méteres teljesítménye nemcsak a júliusi, junior Európa-bajnokságra előretekintve kiemelkedő eredmény, hanem a versenyzését látva, a felnőtt válogatott szövetségi kapitánya meghívta a hétvégi, szófiai Téli Dobó Európa-kupára, ahova az utánpótlás korú Hudi Ákossal együtt fog utazni

Fertig Fruzsina

A junior férfi kalapácsvetők között két veszprémi is a dobogóra állhatott, mindketten elsőéves juniorként. Az aranyérmet Árvai Krisztián magabiztos versenyzéssel, 70,19 méterrel nyerte meg, a harmadik helyet az ifjúsági olimpia bronzérmese, Töreky Balázs szerezte meg, aki egy komoly térdsérülést követően a vártnál jobban (65,07) teljesített.

Árvai Krisztián

Zentai Tibor tanítványainak fő száma a kalapácsvetés, de többen „levezetésként” diszkoszvetésben is megmérették magukat. Fertig Fruzsina 4., Pásztor Bence 5. lett, amivel további bajnoki pontokat szereztek a bakonyi egyesületnek.

Töreky Balázs

A fedett pályás szezon utolsó hazai országos bajnoksága, az összetett bajnokság keretei között rendezték a serdülők 3000 méteres síkfutását Budapesten, a SYMA Csarnokban, ahol Bertalan Renátó a 14 évesek között bajnoki címet szerzett. Koós-Hutás László tanítványa 10:03,89 másodperces eredménnyel nyert, feledtetve a múlt heti, 1500 méteren történt bakiját. Ugyanebben a versenyszámban Fazekas Barnabás 5. lett.

Bertalan Renátó

A hölgyek mezőnyében a dobogós helyezést Tóth Lili szolgáltatta a VEDAC számára, Németh Eszter tanítványa a 14 évesek között lett ezüstérmes 11:25,16 másodperccel, megelőzve három veszprémit is, Ladányi Fruzsina 5., Garai Kata 6., Constentino Lucia 7. lett. A 13 éves fiúk között Barla-Szabó Dániel, a 15 éves fiúk között pedig Kovács Olivér lett 6.