Középmezőnyt érő hajrá! / Veszprém Barabás KC–Dunaújvárosi NKKSE 36:28 (16:18)

2011. március 20. 19:41
A Veszprém Barabás KC fantasztikus hajrájának köszönhetően nyolc góllal legyőzte a Dunaújvárost az NB I 21. fordulójában.

Az alapszakasz utolsó hazai mérkőzésén a tabella 7. helyén álló, a mieinket négy egységgel megelőző Dunaújvárost fogadta a veszprémi női kézilabda együttes az arénában.

Fej-fej mellett haladtak a felek a kezdést követően. A mieinknél Mehlmann két remek átlövéssel, Koroknai pedig két biztos kézzel értékesített hétméteressel tartotta a lépést a rutinos klasszisát, Bojana Radulovicsot nélkülöző ellenféllel (9. perc: 5:5). A folytatásban a vendégek – Nagy Ivett és Ferling alkotta – balszárnya rendre fejtörést okozott a veszprémiek gyengén „muzsikáló” hátsó alakzatának, amelynek köszönhetőn négygólos különbség alakult ki a játékrész felére (6:10).

Gyurka János időkérését követően hullámzóvá vált a játék. Koroknai újabb villanásával előbb mínusz kettőre is felkapaszkodtak a bakonyiak, majd Nagy Ivett jól helyezett lövése után már öt is volt közte (23. perc: 10:15). A keményebb védekezésre váltó VBKC azonban nem adta fel a küzdelmet, amely a szünetig fokozatosan csökkentette hátrányát. Remek húzásnak bizonyult Borkowska becserélése, aki kiválóan semlegesítette az addig tarthatatlannak tűnő Ferlinget. Az utolsó minutumban Emberovics bombájával egyre olvadt a különbség, a félidei állást pedig Balogh alakította ki hétméteresből (16:18).

Szemlátomást óriási harci kedvvel felvértezve kezdte a második játékrészt a Barabás KC, amely pillanatok alatt egalizálni tudott. Az eredményjelző a 39. percben is döntetlen állást mutatott. Melhlmann szórta a gólokat, a Hoffmannt váltó Lengyel pedig több remek védést is bemutatott, ám a vezetést számos támadást követően sem sikerült átvenni a Farkaséknak. A találkozó háromnegyedénél a védekezésben már dicsért Borkowska azonban előbb egyenlített, majd hosszú idő után (addig először és utoljára 1:0-s állásnál voltak előnyben a mieink) ismét vezetéshez jutatta az övéit (46. perc: 24:23).

A fennmaradó játékidőben már csak egyszer adta át a vezetést a vendéglátó, amelyet a cserepadról visszatérő Ábrahám vezetésével azonnal vissza is vett a Veszprém (53. perc: 29:28). A hajrában pedig már nem termett babér a Duna-partiaknak. Az eksztázisban játszó Gyurka-csapat zsinórban hétszer betalált, miközben Lengyel „lehúzta rolót”. A közönség méltán ünnepelte felállva kedvenceit, a megérdemelten begyűjtött két pontnak köszönhetően ugyanis az alapszakasz utolsó fordulójának eredményétől függetlenül biztossá vált, hogy a VBKC az 5. helyért küzdhet a rájátszásban.

Női kézilabda NB I, 21. forduló:
Veszprém Barabás KC–Dunaújvárosi NKKSE 36:28 (16:18)
Veszprém, 500 néző. Vezette: B. Pech, Vágvölgyi.
Veszprém: Hoffmann - Földes K. 2, Mehlmann 7, Farkas 2, Ábrahám 4, Veszeli 1, Koroknai 8 (4). Csere: Lengyel (kapus), Borkowska 3, Emberovics 5, Gerstmár 1, Földes V. 3. Vezetőedző: Gyurka János.
Dunaújváros: Víg - Balogh 7 (4), Velky, Gáspár 3, Takács D., Ferling 6, Nagy I. 5. Csere: Pisák (kapus), Jókai 3, Sári 2. Erdősi 1, Berta 1, Selmeczi.
Vezetőedző: Kiss Szilárd.
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/4.
Kiállítások: 6, ill. 12 perc.
Piros lap: Takács D. (a 27. percben).

Nyilatkozatok

Kiss Szilárd: – Gratulálok a Veszprémnek.

Gyurka János: – Álmos első félidő után egész más arcunkat mutattunk. A második játékrészben már sokkal dinamikusabban, jobban kézilabdáztunk. Harcosabban védekeztünk, amit a kevesebb kapott gól is mutat. Ekkor már igazi csapatmunkát láthatott a közönség.

Borkowska Kata: – Sokat javult a védekezésünk a második félidőben, s Lengyel Edit is nagyon jól védett. Jobban akartuk a győzelmet és egységesebbek voltunk ellenfelünknél. Nagyon örülünk annak, hogy a rájátszást a középmezőnyben vívhatjuk.

Koroknai Viktória: – Két hete erre a találkozóra készültünk. A tegnapi eredmény tudatában sem elégedtünk volna meg a döntetlennel, mindenképpen nyerni szerettünk volna, s bebiztosítani a legjobb nyolc közé jutást. Ez sikerült. Az elején nem úgy alakult a mérkőzés, ahogyan azt elterveztük, mégis tettük a dolgunkat, hatvan percen keresztül küzdöttünk, így ki tudott jönni a végére a különbség. Megdolgoztunk ezért a győzelemért, nagyon boldog vagyok.

Emberovics Míra: – Lagymatag volt a védekezésünk az első játékrészben, amelynek köszönhetően könnyű dolgokat kaptunk. A fordulás után azonban feljavult a hátsó alakzatunk, így tudtunk indításgólokat szerezni, amely döntőnek bizonyult. Az őszi szezonunk nem úgy sikerült, ahogyan szerettük volna, hál’ Isten mostanra sikerült „felkeményednünk”, s elértük a célunkat.