közmunkára. Mint mondta, egyetlen fillért sem kívánnak elvenni a rendszerből, a források átcsoportosítását több év alatt tartják megvalósíthatónak. Török Zsolt kiemelte: a kormánynál is kezdeményezni fogják, hogy ha van lehetőség, akkor a program 2009-től életbe lépő rendelkezéseit megelőzően már idén fordítsanak többet a közfoglalkoztatásra.
Teleki László arról beszélt, hogy az Út a munkába program a romákat is jelentős mértékben érinti. Kitért arra, hogy a programról folytatott konzultációkon a résztvevők nagyon fontosnak tartották a közhasznú munkát, de nem ezt tartják a cigányság számára a kitörési pontnak, ellentétben a szakképzéssel és az átképzésekkel. Úgy vélte, nem csak a roma lakosság számára lenne fontos, ha olyan piacképes szakmákat tanítanának, amellyel a munkaerőpiacon el lehet helyezkedni. Török Zsolt ezzel kapcsolatban hozzátette: szorgalmazzák, hogy az átképzésekről döntő regionális munkaügyi képzési bizottságokban a gazdasági szereplőket képviselő kamarák is részt vegyenek. Az elképzelések szerint az átképző intézményeket is érdekeltté tennék abban, hogy olyan szakmákat képezzenek, amelyekkel el lehet
helyezkedni. A javaslatok között szerepel, hogy csak azok az átképzési intézmények kapjanak támogatást, ahol a végzettek több mint a fele legalább hat hónapra el tud helyezkedni. A miniszterelnöki megbízott szerint a hiányszakmákban tanuló gyerekeket ösztöndíjjal kellene támogatni. Teleki László fontosnak nevezte, hogy a roma értelmiséget is segítsék munkát találni. El kell felejteni, hogy csak az árokásás segíti a romákat - jegyezte meg.