Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Országosan a legjobbak

2011. május 11. 20:56 // Forrás: Pannon Egyetem
A Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karának három hallgatója vett részt sikeresen egy országos matematika versenyen.

A 33. Ha­jós György Or­szá­gos Ma­te­ma­ti­ka Ver­senyen má­jus 5. és 7. között Baján zajlott. Éles András mérnök informatikus 108 hallgató közül első helyezést ért el, a csapatversenyben a kar harmadik legjobb lett.

A versenyt mű­sza­ki fő­is­ko­lai és egyetemi ka­rok, alapkép­zé­s­ben részt­ve­vő, valamint gazdasági karok nappali tagozatos hall­ga­tói szá­má­ra ren­de­zik meg már 33 éve. A Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karáról két mérnök informatikus és egy villamosmérnök hallgató vett részt a megmérettetésen, 28 másik kar csapatával mérték össze tudásukat. Három óra alatt kellett megoldaniuk öt kifejtős feladatot. Pontszámaik alapján a csapatversenyben 3. helyezést értek el.

Ugyanakkor min­den ver­seny­ző részt­ve­vő­je volt az egyé­ni ver­seny­nek is, 108 hallgató közül Éles András elsőéves mérnök informatikus magasan a legtöbb ponttal első helyezést ért el. Szili László elsőéves mérnök informatikus 12., Pózna Anna elsőéves villamosmérnök pedig 45.-ként végzett. Az informatikus hallgatók a kar által működtetett Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskolában fejlesztették matematikatudásukat középiskolásként, több hazai és nemzetközi szakmai versenyen értek el kimagasló eredményeket. A Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karának egyedülálló tehetséggondozó programjában vesznek részt Veszprémben.

A nagy ha­gyo­mánnyal ren­del­ke­ző ma­te­ma­ti­ka­ver­seny­nek idén a ba­jai Eöt­vös Jó­zsef Fő­is­ko­la Mű­sza­ki és Köz­gaz­da­ság­tu­do­má­nyi Ka­ra adott ott­hont. A ver­seny­bi­zott­ság el­nö­ke a vá­ros­ szü­löt­te, a rendező főiskola jog­előd­in­téz­mé­nyének egy­ko­ri hall­ga­tó­ja, a nagyhírű matematikus, Obá­do­vics Gyu­la pro­fesszor volt.
 

vehir.hu
további cikkek
Ha képessé válsz arra, hogy másokat felemelj, gazdagabb leszel általa, és a te életed is kiteljesedik! oktatás Ha képessé válsz arra, hogy másokat felemelj, gazdagabb leszel általa, és a te életed is kiteljesedik! Sebestyén Józseffel, a Veszprémi Érseki Főiskola rektorával, a főiskola új képzési, társadalmi irányvonaláról és a február 15-i jelentkezési határidőről beszélgetettünk. Az intézmény 2025-től a szociális és egészségügyi területeken indított képzéseket, kiszélesítve ezzel a hallgatók számára elérhető lehetőségeket. 2026. február 2. 11:41 Óvodások ismerkedtek a környezetvédelemmel közélet Óvodások ismerkedtek a környezetvédelemmel Tizenkettedik alkalommal rendezte meg óvodásoknak szóló természtvédelmi vetélkedőjét és rajzpályázatát a Szilágyi Keresztény Iskola. Kedden hirdettek eredményt. 2026. január 27. 21:51 Ismét az élmezőnyben van a Lovassy egy országos rangsorban, de egy másik veszprémi iskola is kiemelkedő eredményt ér el. közélet Ismét az élmezőnyben van a Lovassy egy országos rangsorban, de egy másik veszprémi iskola is kiemelkedő eredményt ér el. Rég nem látott létszámokkal dübörögnek a pedagógusképző felsőoktatási intézmények, lesz tehát tanár, lesz tehát jövő - hangsúlyozta a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára az országos gimnáziumi rangsor díjátadó gálán csütörtökön a budapesti Várkert Bazárban, ahol az is kiderült, hogy a Lovassy László Gimnázium ezen a listán is az élmezőnyben van, de egy másik veszprémi iskola is megjelent a díjazottak közt. 2026. január 16. 13:15

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.