Négy arany a váltó ob-n

2011. május 26. 7:47 // Forrás: Németh Attila, VEDAC
A budapesti Iharos pályán rendezett Váltófutó OB-n 222 csapat állt rajthoz, a VEDAC négy arany- és két bronzérmet gyűjtött be.

Népes mezőnyben szerepeltek eredményesen a VEDAC atlétái. Harminc szakosztály futói tudták beverekedni magukat a hatos döntőbe, közülük 12-en tudtak bajnoki címet szerezni. A legtöbbet, ötöt a székesfehérvári ARAK nyerte, közvetlenül mögötte végzett a bakonyi klub négy elsőséggel, a Haladás, a DSC-SI és a Budapest Honvéd 2-2 aranyat szerzett.

A győztes 4x800-as veszprémi váltó

A veszprémi egyesület négy aranyérmén a lányok és a fiúk testvériesen megosztoztak. A legeredményesebbek a juniorok és a serdülő 14-15 évesek voltak, a két korosztályban mindkét nem képviselői szereztek bajnoki címet. A fiatalabbak 4x800 méteres futamát a lányok és a fiúk is megnyerték. A lányok 10:03,12 másodperces eredménnyel lettek elsők, a váltó tagjai Garai Kata, Tóth Lili, Ladányi Fruzsina és Göncz Anna voltak. A fiúk 8:46,04 másodperccel bizonyultak a legjobbnak Papp Bertalan - Kovács Olivér - Mecséri András - Bertalan Renátó összeállításban.

A szintén aranyérmes fiú váltó

A junior lányok 4x400 méteren lettek bajnokok 3:52,44 másodperces eredménnyel, a Nagy Cecília - Kéri Bianka - Bábán Berta - Loránd Lilla alkotta váltó 4x100 méteren is felállhatott a dobogóra. (48,47) A junior fiúk 4x1500 méteren szállították a VEDAC-nak a bajnoki címet, Szabó Dániel, Kilián Dániel, Tóth Áron és Szalai Benjamin 16:49,97 másodperccel ért célba.

A veszprémiek hatodik érmét a 13 éves serdülő fiúk szerezték, a Czaun Péter - Barta-Szabó Dániel - Végh Máté - Hant Dominik összeállítás csapat 53,10 másodperccel ért be harmadikként a célba.