13°C
13°C

Számos veszprémi arany a tánc vb-n

2011. június 28. 16:32
Mintegy kétezer versenyző méretett meg a Modern Táncsport Világbajnokság az elmúlt hétvégén a Veszprém Arénában. Számos magyar siker született.

A modern táncsportok területén – különféle szabályzatok és gyakorlat mellett – több nemzetközi szervezet versenyrendszere működik. Az elmúlt években ezek mindegyikében tapasztalatot szerezve merült fel egy olyan új szervezet létrehozásának szükségessége, amely a pozitívumokat összegezve követi az aktuális zenei és táncirányzatokat, miközben megkísérli elkerülni a negatívumokat. Ez vezetett a Nemzetközi Modern Táncsport Szövetség 2006-os megalakulásához, amely a mostani világbajnokság létrehozója volt.

A veszprémi színhelyen 9 nemzet mintegy kétezer résztvevője lépett a nemzetközi szakmai zsűri és a közönség szeme elé. A hazaiak mezőnyét két veszprémi csoport is erősítette, a Gyermekmosoly Alapítvány formációja, valamint a HEMO Winner Versenytánc Egyesület, mindketten kimagasló eredménnyel zártak.

A Gyermekmosoly Alapítvány helyezései:

- Moderntánc kategória / versenyző korcsoport / szóló

8. helyezett: Bikki Dorottya - Páva fantázia (koreográfus: Viktoria Podolskaya)

6. helyezett: Zsár Melinda - Feeling (koreográfus: Zsár Melinda)

2. helyezett: Nagy Fruzsina - Szél (koreográfus: Viktoria Podolskaya)

- Balett kategória / versenyző korcsoport / szóló

1. helyezett: Huszár Réka - Kínai tánc

- Moderntánc kategória / versenyző korcsoport / kiscsoport
(táncosok: Viktoria Podolskaya, Forgács Anita, Zsár Melinda, Tisza Klaudia, Csongrádi Fanni)

1. helyezett: Pókháló (koreográfus: Viktoria Podolskaya)

- Moderntánc kategória / versenyző korcsoport / páros

1. helyezett: Viktoria Podolskaya és Szabó Gábor - Szív (koreográfus: Viktoria Podolskaya)

HEMO Winner Versenytánc Egyesület

- Ballroom show kategória / felnőtt korcsoport / kiscsoport
(táncosok: Horváth Csongor - Bognár Tímea, Németh Lehel - Németh Anna, Vajda Ádám - Vajda Dóra)

1. helyezett: HEMO Winner VTE - Bécsikeringő (koreográfus: Balikóné Akkerman Éva)

1. helyezett: Vajda Dóra és Vajda Ádám - Pillangókisasszony (koreográfus: Balikóné Akkerman Éva)