Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Parlagfű a Balatonon

2008. július 17. 13:03
Budapestről nézve nem változott a tó körüli helyzet. A helyi szervezetek szerint jól állunk. Parlagfű innen és onnan. Kövesse a Vehirt a Google keresőben Válassza kedvenc forrásának, és előrébb kerülnek a híreink Beállítom
A korábbi évekhez képest alacsonyabb a parlagfű pollenkoncentrációja a levegőben. 200 millió forint felett szabtak ki bírságot tavaly, és az egyéni védekezés is hatékonyabb. A Balaton környékén azonban változatlan a helyzet - mondta Péterfia Éva, a Parlagfűmentes Magyarországért Tárcaközi Bizottság elnöke szerdán egy budapesti sajtótájékoztatón.

Térségünkben a Nők a Balatonért Egyesület az egyik főszereplője a felderítési és mentesítési programnak. Dr. Károly Gabriella, a szervezet munkatársa szerint a közeli Balaton-parton jó a helyzet. Önkénteseik 20 csoportja járja a környéket, és jelentenek minden felfedezett fertőzött területet az illetékes önkormányzatnak. Kiemelte Csopak hivatalát, ahol kifejezetten komolyan veszik a harcot és a bejelentések után rövid idővel felszámolják a parlagfüvet. - A kaszálás csak időszakos megoldás, így ahol csak lehet, igyekszünk tövestül eltávolítani a földből a növényt. Ezt a módszert ajánljuk mindenkinek -tette hozzá.

Göttlinger László, a Veszprém Közüzemi Zrt. vezérigazgatója szerint a városban nincs probléma. Az általuk felügyelt területek mentesek az allergiát okozó növénytől. Magánterületeken olykor merülnek fel gondok, ezt közvetlenül megoldani nem tudják, de súlyosnak egyáltalán nem neveznék a helyzetet. - A városon kívüli, Balaton-parti helyzetről nem tudok érdemben nyilatkozni - mondta.

vehir.hu
további cikkek
Gripen-baleset - Ruszin-Szendi Romulusz: a pilótának és a tűzoltóknak köszönhető a nagyobb károk elkerülése közélet Gripen-baleset - Ruszin-Szendi Romulusz: a pilótának és a tűzoltóknak köszönhető a nagyobb károk elkerülése A pilóta lelki nyugalmának, felkészültségének, magabiztosságának, a honvédség és a tűzoltók gyors reagálásának köszönhető, hogy nem esett kár a civil infrastruktúrában a Gripen vadászgép lezuhanásakor - hangsúlyozta a honvédelmi miniszter a Facebookra hétfőn feltöltött, a baleset helyszínén felvett videónyilatkozatában. tegnap 15:22 Fontos lépés a Balaton-part védelmében: két beruházás is elveszíti kiemelt státuszát közélet Fontos lépés a Balaton-part védelmében: két beruházás is elveszíti kiemelt státuszát Megszűnik a balatonvilágosi Club Aliga, valamint a Tihanyi Kastélyszálló és Tréningközpont beruházásának nemzetgazdasági szempontból kiemelt státusza - erről írt posztjában Forsthoffer Ágnes házelnök, a térség országgyűlési képviselője.  tegnap 14:35 A sport és a táncművészet találkozik Veszprémben közélet A sport és a táncművészet találkozik Veszprémben A mozgás különböző formái kerülnek a középpontba szeptember 5-én az ActiCity Tánc- és Mozgásművészeti Központban, ahol megrendezik a Veszprémi Mozgásfesztivált. A program a Veszprém–Balaton Európa Sportrégiója 2026 Program keretében valósul meg. tegnap 16:48

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.