A demonstrációt sem tartják kizártnak a háziorvosok, ha a kormány valamilyen módon nem pótolja a vizitdíj megszűnésével az egészségügyből kiesett forrásokat. A népszavazást követően, április elsejei hatállyal törölték el a vizitdíjat, napidíjat a felsőoktatásban a tandíjat. A felnőtt háziorvosi körzetekben kieső bevételeket az állam nem kívánja pótolni. A háziorvosok arra hívják fel a figyelmet, hogy vizitdíjjal azt a forrásiányt akarták betömködni, amit az amortizációs díjak elvétele okozott. Az anomáliákról dr. Sütő András veszprémi háziorvos nyilatkozott.
"Személy szerint én nem értettem egyet a vizitdíj eltörlésével, nem is szavaztam meg- majd folytatta: a 300 forint nem egy nagy összeg, húsz százalékkal keresték fel kevesebben a rendelőt, azok akiknek nem minden esetben volt indokolt az orvosi vizsgálat. Április elsején közel, kétszer annyi beteg jent meg a napi rendelési idő alatt, mint korábban. A vizitdíj bevezetése után a rendes rendelési idő alatt, indokoltan napi átlag 30 beteget látunk el." – mondta.
Az Egészségügyi Pénztár a kötelező havi úgynevezett „bázis finanszírozáson” kívül semmilyen más állami támogatásban nem részesülünk. Ebből az összegből kell kigazdálkodni az összes felmerülő költséget, ami az utóbbi 5 évben egy forinttal sem emelkedett. Erről a minap győződhettem, amikor részletesen átnéztem a banki számlakivonatot.
- Végső esetben a sztrájkot is elképzelhetőnek tartja?
Végső lépésként igen, nem tartom kizártnak, amit a Magyar Orvosi Kamarának kell összefognia. Veszprémben a jövő hét során ül össze a Veszprémi Háziorvosok Egyesülete, ahol megtárgyaljuk a lehetséges alternatívákat, egyáltalán kívánja e pótolni a város vezetése a kieső bevételeinket és ha igen, milyen mértékben. Ezek a legfontosabb kérdéseink, mivel jelenleg semmilyen pályázati lehetőségünk nincs egyéb forrásokra.