19°C

Triplazuhatag az érdi csarnokban

2011. október 16. 18:32 // Forrás: hajraveszprem.hu
A VESC férfi kosarasai – a 18 triplának is köszönhetően – magabiztos sikert arattak a Treff SE otthonában így továbbra is veretlenek az NB I/B-ben.

A veszprémiek kezdtek jobban, Oltárczy és Fekete kosarával már az elején jelezték a vendégek, hogy nyerni jöttek az eddig nyeretlen érdiek otthonába. Faragó hármasával a negyed derekán már közel tíz pont volt a VESC előnye, így a hazaiak mestere gyorsan időt is kért (2:11). Ezt követően egy-két apróbb hiba csúszott Mérészék játékába, így Valaczkay kosarával öt pontra zárkózott a Treff (6:11). A hazaiak azonban nem tudtak tovább faragni a különbségen, Mérész zsinórban szerzett hét pontjával ismét megnyugtatóvá vált a bakonyi előny (10:18). Szinte minden dobás bejött az egyetemistáknak, Oltárczy, majd Fekete Csaba is betalált a hárompontos vonalon kívülről, így egy perccel a negyed vége előtt 14:28 állt az eredményjelzőn. Az érdi együttesben Tóth Levente tartotta a lelket, kosaraival a játékrész végére tízen belülre kerültek az újonc hazaiak (20:28).

A második tíz percet is a vendégek kezdték jobban, Faragó triplájával ismét tíz pont fölé kúszott a távolság a két csapat között (20:33). A hazaiak nem adták fel a mérkőzést, Ipach hármasával, és Sipos kosaraival faragtak a hátrányból (14. perc: 28:35). Az érdieknél és az egyetemistáknál is több pontatlan dobást jegyezhettünk fel ezekben a percekben, előbbiek a büntetőknél, utóbbiak a távoli dobásoknál céloztak pontatlanul. Faragó triplája törte meg a veszprémi gólcsendet, tíz pontra növelve a VESC előnyét (17. perc: 30:40). Sőt, hogy ne legyen elég a vendég hármasokból, Kováts Viktor is beszórt kettőt a hazai gyűrűbe, melyre hazai részről Károly és Tóth Levente válaszolt büntetőből (19. perc: 36:48). Az utolsó percben az érdiek légiósa Nikitin villant meg kétszer is, ismét belátható közelségbe hozva övéit (40:49).

A szünet után közel két percig érintetlenek voltak a gyűrűk, ezt Kováts Viktor egy távoli dobással törte meg, majd Fekete Csaba is eredményes volt, így a 23. percben 42:55-re alakítva a mérkőzés állását. A bakonyiak ezekben a percekben szinte csak triplával próbálkoztak, Oltárczy és Kováts rossz kísérlete után Mérész már nem hibázott (42:58). A negyed közepén hazai időkérést követően Tóth és Sipos révén kozmetikáztak az eredményen az érdiek, erre válaszul Szájer József is kikérte első idejét (46:60). Kováts Viktor negyedik hármasával, és Mérész kosarával közel került a húsz pontos vezetéshez a VESC, azonban Szakolczay és Valaczkay két gyors kosarával a 28. percre visszaállt a tíz pont körüli különbség (53:65). A játékrész hajrájában előbb Oltárczy, majd a csereként beállt Kiskós is pontosan célzott a hármas vonalon kívülről, így a mérkőzés során először volt húsz pont a két együttes között (55:76).

Az utolsó játékrész elején folytatódott a VESC tripla show-ja. Faragó Péter két triplával szomorította tovább a hazai szurkolókat, miközben a hazai oldalon Sipos kétszer is eredménytelenül próbálkozott ezzel a műfajjal (58:82). A ma esti összecsapáson úgy tűnhetett, mintha a veszprémiek csak távolról szerezhetnek kosarat, hiszen előbb Kiskós, majd Kováts is megszerezte sokadik hármasát, így a 34. percben 25 pontos veszprémi előnynél kellett a hazaiak mesterének időt kérnie (65:90). A negyed derekán a hazaiak edzője bizalmat szavazott a fiataloknak, akik gyorsan faragtak is a tetemes hátrányból (72:90). Az utolsó percekre Szájer József is lehetőséget adott a fiataloknak, Takács és Dreifinger is kosárral hálálta meg a bizalmat, utóbbi triplájával alakult ki a 82:101-es végeredmény.

Kosárlabda NB I/B Nyugati csoport, 5. forduló:
Treff 07 SE–Veszprémi Egyetemi SC 82:101 (20:28, 20:21, 15:27, 27:25)
Treff: Károly 12, Nikitin 8, Ipach 9/3, Sipos 15/3, Tóth L. 19. Csere: Czégel 2, Szabó N., Szakolczay 8, Nyitrai, Valaczkay G. 9/3. Edző: Valaczkay Győző.
VESC: Mérész 22/6, Kováts 19/15, Faragó 23/15, Fekete Cs. 10/3, Oltárczy 15/6. Csere: Kiskós 6/6, Bogdán, Dreifinger 3/3, Baksa, Takács 3. Edző: Szájer József.