A tárlat olyan életutat mutat be, amelyet a közösség iránti elkötelezettség, maradandó értékteremtés, példamutató nyitottság, személyesség és szerénység jellemez, valamint hogy ezúttal olyan tárgyakat is bemutatnak a múzeum gyűjteményeiből, amelyeket ez idáig nem láthatott senki, mert egyetlen kiállítás tematikájába sem illettek bele. Ennek köszönhetően kerülhetett össze az Afrikából származó krokodilbőr-késtok, a Nemzeti Hadsereg plakátja és a hajmáskéri hadifogolytábor lakóinak munkái – tájékoztatott Gáspár Móna, a Veszprém Megyei Múzeumi Igazgatóság munkatársa.
A múzeum első igazgatójának modern muzeológusi szemléletéről tanúskodik, hogy a múlt emlékei mellett, már gyűjtötte saját korának történeti, sőt képzőművészeti emlékeit is, nemegyszer mecénásként is támogatva a kortárs művészeket. Nevéhez fűződik Csikász Imre, veszprémi szobrászművész felkarolása is. A város határában fakadó forrást 1935-ben nevezték el róla. 1937-ben állították fel a múzeum mellé szobrát, Medgyessy Ferenc szobrászművész alkotását.
A tárlatot, utolsó napján egy jegy áráért ketten látogathatják. Ugyanezen jegyért szombaton 15 órakor pedig megtartják utolsó tárlatvezetésüket a szervezők, a kurátor, Rainer Pál történész-muzeológus közreműködésében.
A geológus-természettudósból lett polihisztor kiállítása október 29-december 30-ig Zircen, a Bakonyi Természettudományi Múzeumban vendégeskedik, a veszprémi múzeumba a tárlat helyére pedig 18-19. századi orosz fémikonok kerülnek, amely Voigt Vilmos, az ELTE Folklór Tanszékének tanszékvezető docensének kiállítása.