19°C

Dzsúdóverseny és edzőtábor japánokkal

2011. november 5. 8:06 // Forrás: Horváth László
Windischmann Bence bronzérmet szerzett az ausztriai Leibnitzben rendezett U-16-os nemzetközi cselgáncs viadalon.

Október 29-én rendezték meg Leibnitzben a Noricum Cup U-16-os nemzetközi cselgáncs viadalt. Tíz ország kétszázhárom, tizenhat éven aluli versenyzője küzdött az érmekért, köztük a magyar különítménnyel, melynek tagja volt Windischmann Bence is. A verseny színvonalát emelte, hogy japán versenyzők is képviselték nemzetüket, több mint húszan érkeztek az osztrák klub meghívásának eleget téve.

Windischmann Bence a dobogó harmadik fokán

Bence korcsoportjának húsz indulójából az előkelő harmadik helyen végzett. A verseny utáni edzőtáborban – ahová Horváth Dorottya is csatlakozott – lehetősége volt megismerkedni a japán versenyzőkkel, természetesen nemcsak a tatamin. Érdekességképpen köztük volt az 1992-es barcelonai olimpia nehézsúlyú ezüstérmesének, Naoya Ogawa fia is.