A Pannon Egyetemen 1992-ben indult el az okleveles környezetmérnök képzés, mely mára már nemzetközi szintű elismertséget vívott ki magának. A Bologna folyamat keretében az egyetem Környezetmérnöki és Radiokémiai Intézete meghatározó szerepet töltött be a környezetmérnöki alapszak képzési követelményeinek meghatározásában.
Az oktatási színvonal elismeréseként 2007-ben az országban elsőként indíthatták el a környezetmérnöki mesterképzést, mely tananyagának fejlesztésére hét felsőoktatási intézmény részesült a 77 552 000 forint értékű európai uniós forrásból elnyert támogatásban. A pályázat keretén belül felállították a képzés teljes anyagát lefedő "Környezetvédelmi Tudásközpontot".
A tudásközpont a legkorszerűbb eszközök alkalmazásával, digitális formában tartalmazza a felsőfokú alapképzésben résztvevő környezetvédelmi szakemberek számára szükséges ismeretanyagot. A rendszer felépítése lehetővé teszi az úgynevezett e-learning alapú oktatási anyagok összeállítását, hozzájárul a szakképzési paletta erősödéséhez, valamint kiváló alapul szolgál az egyetem környezetvédelmi kutatási-fejlesztési tevékenységének is.
Dr. Rédey Ákos
Dr. Rédey Ákos a november 29-én tartott sajtótájékoztatóval egybekötött konferencián hangsúlyozta, fontos pillanat érkezett el a környezetmérnöki szak életében. – Jelentős társadalmi igény fogalmazódott meg a képzésre, valamint az oktatási struktúra átalakítására – fogalmazott az intézetigazgató egyetemi tanár. Elmondta, a mesterszakos, valamint a levelezős képzésben részt vevő hallgatók is igényelték a távoktatási rendszer létrehozását.
– A magyar nyelvű anyagokon kívül angol tananyagi modul is rendelkezésre áll már, hiszen a környezetvédelem a 21. század egyik fő feladata. A Pannon Egyetem elkötelezte magát a digitális tananyagfejlesztés mellett – zárta gondolatait dr. Rédey Ákos.
A tudásbázis feltöltése 2007 őszén kezdődött, azóta 18 modul 103 tananyagegysége – a B.Sc. képzés szakmai anyaga – került be a rendszerbe, a munka azonban korántsem fejeződött még be. A folyamatos fejlesztés elvét követve az állományt bővíteni fogják a mesterkurzusok fennmaradó anyagaival, valamint a legfrissebb kutatások eredményeivel is, hogy a felhasználók mindig a lehető legkorszerűbb ismeretekhez juthassanak. A rendszerről eddig több mint 10 ezer letöltés történt.