Kis Gergő döntőt úszhat Pekingben! / Ajkai klasszisunk mellett Cseh László is szerepelhet a 400 vegyes fináléjában

2008. augusztus 9. 13:54
Fantasztikus teljesítménnyel, egyéni csúcsát mintegy négy másodperccel megjavítva 4:10.66-os eredménnyel jutott a 400 méteres vegyes úszás döntőjébe a Rája 94 Ajka egyesület versenyzője.

Megyénk kiválósága a negyedik időfutamban az amerikai úszófenomén Michael Phelps mellett úszhatott, végig nagyszerűen tempózott, s végül Phelps, és az olasz Marin mögött a harmadik helyen ért célba. Új egyéni csúcsa összetettben az előkelő ötödik helyre volt elég.

Világ- és Európa-bajnokunk, Cseh László magabiztosan nyerte saját futamát. 4:09.26-os időeredményével az ötös pályán vívhatja a vasárnap finálét, melyet magyar idő szerint hajnali 4 órától kezdődően rendeznek.