A korábbi előjelzések után valósággá vált a legrosszabb: csődvédelemre kényszerült az Eastman Kodak. Az olcsó kamerákon és azokhoz való fogyóeszközökön felnőtt, számos korszakalkotó találmányt (filmtekercs, 35mm-es film, többrétegű OLED, digitális fényképezőgép) maga mögött tudó cég ugyanis nem talált vevőt szabadalmaira, így aztán pénz nélkül maradt.
A cég nemrég indított újabb szabadalomsértési pereket a HTC, a Samsung és az Apple ellen. Végzetét pedig annak köszönheti, hogy képtelen volt riválisaival lépést tartani a digitális korszakban. Utolsó mentsvárként a vállalat megpróbálta értékesíteni mintegy 1100 amerikai szabadalmát, amely állítása szerint a digitális képalkotói ipar alapjait jelenti, és a nyomtatásban sem lebecsülendők. Azaz kitűnő peranyag. Mivel pedig az Apple, az EMC, az Ericsson, a Microsoft, a Research in Motion és a Sony 4,5 milliárd dollárt fizetett nemrég a szintén csődbe ment Nortel Networks portfóliójáért, a Google pedig 12,5 milliárdot a Motorola mobil részlegéért, látszólag jó eséllyel találhattak volna vevőt.
A csődvédelem alatt a cég megpróbálja majd menteni a menthetőt azzal, hogy eladja a nem-stratégiai szellemi tulajdonokat, valamint óriási átalakításba kezd, amelynek valamikor 2013-ban lesz vége. A Kodak úgy hiszi, hogy képes lesz a csődvédelem alatt is képes lesz szolgáltatásait és termékeinek ellátását tartani, folytatni a pereket, illetve a dolgozók béreit kifizetni. A cég $950 milliót kapott a Citigrouptól a működés fenntartására, és a fényképezőgépek helyett ezentúl inkább a nyomtatókban fog utazni.