Tizennyolcan vehettek át államilag finanszírozott képzésben megszerzett oklevelet autószerelő és járműfényező szakmákban, míg hatan önköltséges képzés keretei között szerezték meg az autószerelő, járműfényező vagy tetőfedő szakma mesterlevelét.
A megjelenteket Csizmadia László, a megyei kamara kézműves tagozatának alelnöke köszöntötte, aki szerint a mester szó megállít, felkelti a figyelmet, bizalmat, szakmai tudást feltételez arról a személyről, aki ezt a címet viselheti a neve mellett. A most felavatott mesterek vállalták, hogy munkájuk mellett fejlesztik elméleti és gyakorlati tudásukat, felnőtt fejjel beülnek az iskolapadba. Ezután pedig tanulókkal foglalkoznak majd, akiknek át kell tudni adni a tudásukat.
A friss mesterek a munka és a hétköznapok nehézségei mellett készültek fel a vizsgára, munkájuk gyümölcse pedig mostanra beérett, és megkoronázták szakmájukat – méltatta a sikeresen végzett új mestereket Szabó Attila, a járműfényező mestervizsga bizottság elnöke. Az igazi nehézségek azonban csak eztán jönnek: nem egyszerű világban élünk, és nagy szükség lesz a mesterek tudásáre és felkészültségére. Arra kérte az okleveleseket, hogy segítsenek a fiataloknak, kezeljék őket empátiával és ismertessék meg velük a szakmájuk fortélyait.
A frissen mestervizsgát tettek képviseletében Pfujd Ádám autószerelő mester szólalt fel, aki elmondta: mesterlevelükkel együtt a jövő nemzedékért való felelősségvállalás kötelezettségét is magukhoz vették. Missziójuk, hogy példaképpé váljanak és átörökítsék a tudásukat a következő generációnak. Hozzátette: azon kell dolgozniuk, hogy a szülők megértsék: a szakma egy diplománál is többet ér, mert a jó szakemberre nagyobb szükség és igény van, mint valaha.