További 600 hallgató vehet részt részösztöndíjas képzésben a kiemelt képzési területeken. Ezek a keretszámok biztosítják, hogy a jelentkezők a 2011-ben felvett létszámokhoz hasonló mértékben kerüljenek be az egyetem képzéseire. Tavaly az első körös felvételi eljárás keretében 1187 hallgatót vettek fel állami támogatott formában alapképzésre, a támogatott keret most 1380 főre növekedett, ösztöndíjas és részösztöndíjas finanszírozás mellett az intézményben idén mintegy 16%-kal többen tanulhatnak majd. Mesterképzésre 845 állami ösztöndíjas hallgatót vehetnek fel.
Állami ösztöndíjasként 90 fő az agrár, 80 fő a bölcsészettudományi, 10 fő a gazdaságtudományi, 180 fő az informatikai, 330 fő a műszaki, 10 fő a társadalomtudományi és 80 fő a természettudományi képzési területre felvehető hallgató. A kiemelt képzési területeken a Pannon Egyetem további 600 fős, ú.n. részösztöndíjas keretszámmal rendelkezik, ahol a hallgatóknak az önköltségi díj 50%-át kell kifizetni, Tehát érdemes az állami ösztöndíjas képzést első helyen megjelölni. Az informatikai képzési területen 230 fő, a műszaki képzési területen 310 fő, valamint a természettudományi képzési területen 60 fő felvételét teszik lehetővé részösztöndíjas képzési formában. Az intézmény a részösztöndíjasok számára is kedvező feltételeket kínál, biztosítja az átjárhatóságot a szakok között, és speciális, tehetségalapú és vállalati ösztöndíjakkal segíti felvett hallgatóit.
A Pannon Egyetemre 2012-ben összesen 845 fő vehető fel állami ösztöndíjas képzési formában mesterképzésre, amelyből 86 fő az agrár, 60 fő a bölcsészettudományok, 210 fő a gazdaságtudományok, 80 fő az informatikai, 250 fő a műszaki, 105 fő a pedagógusképzési, 14 fő a társadalomtudományi, és 40 fő a természettudományi képzési területre kerülhet be. A mesterképzés állami létszámkeretében is jelentős, 26%-os növekedés tapasztalható, 2011-ben 668 hallgatót vettek fel mesterszakra a Pannon Egyetemre. Felsőfokú szakképzésben 200 fős állami ösztöndíjas keretszámmal rendelkezik az intézmény.
Kedvező költségek, csökkentési lehetőségek, kollégiumi férőhelyek
A Pannon Egyetem alapszakos önköltségi díjai a Gazdaságtudományi Karon és a Georgikon Karon 150 eFt és 175 eFt közé esnek, a Modern Filológiai és Társadalomtudományi Karon 115 eFt és 150 eFt közöttiek. A Mérnöki és Műszaki Informatikai Karon az önköltségi díj 250 eFt, 280 eFt, valamint 300 eFt félévente, azonban ezeken a szakokon magasabb az államilag támogatott létszámkeret is. Az intézmény számára fontos, hogy minden tehetséges diák egyetemi felvételt nyerhessen, függetlenül anyagi hátterétől. A Pannon Egyetem minden elsőéves állami ösztöndíjas hallgató számára Veszprémben, Keszthelyen és Nagykanizsán is kollégiumi férőhelyet biztosít, a részösztöndíjasokat és önköltségeseket kedvező kollégiumi feltételekkel és lakhatási támogatással segíti, ezzel csökkentve a szociálisan rászorult hallgatók kiadásait.
A hallgatók projekttevékenységbe is bekapcsolódhatnak, ezáltal speciális szakmai ösztöndíjakat nyerhetnek el. A széleskörű ipari kapcsolatoknak köszönhetően 2011-ben két karon mintegy 30 millió forintot fizettek ki kiegészítő ösztöndíjként a hallgatóknak. Az eredményes költségtérítéses hallgatók két sikeres lezárt félévet követően államilag finanszírozott képzésre átsorolhatók, illetve a költségtérítési díjuk szociális pályázati rendszer segítségével csökkenthető.
Széleskörű tájékoztatás: felvételi tanácsadó központ és előadás
A felvételizők és szüleik a felvételi eljárással vagy a Pannon Egyetem által kínált szakokkal kapcsolatos kérdéseikkel fordulhatnak a Pannon Egyetem Felvételi Tanácsadó Központjához az egyetem aulájában működő irodában 15 és 18 óra között személyesen, vagy a bármikor hívható 30/412-8056-os telefonszámon.
A Pannon Egyetem rektora és vezetése január 26-án 17:30 órai kezdettel tájékoztató előadást tart az új felsőoktatási törvénnyel, a felvételi rendszer változásaival és a képzés várható költségeivel kapcsolatban az A épület 1-es előadótermében (Veszprém, Egyetem u. 10.). Az előadás keretében az egyetem rektora és vezetői válaszolnak a felvételi eljáráshoz kapcsolódó kérdésekre minden érdeklődő számára.
Nyílt napokra is várják az érdeklődőket a Pannon Egyetemen: Veszprémben január 25-én, Keszthelyen január 27-én, Nagykanizsán február 1-jén 10 órai kezdettel.