18°C
18°C

Jövőre is élvonalbeli a Balatonfüredi KC! / Balatonfüredi KC – Mezőkövesdi KC 33:25 (15:13)

2008. április 13. 20:16
A Budapest Bank Férfi Kézilabda Liga 25. fordulójában hazai pályán 33:25-ös győzelmet aratott a Balatonfüredi KC a vendég Mezőkövesdi KC ellen, így a Balaton-parti gárda a hátralévő három forduló eredményétől függetlenül jövőre is biztosan a legmagasabb osztályban szerepel.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, fej-fej mellet haladt a két együttes, a 12. percben kétgólos előnyt szerzett a vendég gárda (4:6), majd ezt követően hosszú percekig ismét egy-egy találat volt a különbség. A 18. percben a szerb válogatott Vilovski találatával vezettek először kettővel a hazaiak (10:8), azonban Szathmári kapus védései ellenére továbbra sem tudtak ellépni ellenfelüktől. Úgy tűnt, hogy a félidei pihenőre egygólos előnnyel mehetnek a csapatok, azonban Mohácsi az utolsó percben lőtt bombájával 15:13-ra módosította az állást.

A második játékrészben a füredi kapuban Szabó váltotta Szathmárit, s Vilovski 4, illetve Mohácsi találatával 5:0-s villámrajtot vettek (37. perc 20:13). Szabó is bemutatott több bravúros védést, s Vilovskit, Mohácsit és Kotormánt sem tudták tartani a vendégek. A folytatásban a Mezőkövesd így már nem tudott felzárkózni, állandósult az 5-6 gólos hazai előny, az 50. minutumban Kotormán találatával pedig már kilenc volt közte, mely előny a hajrában már nem csökkent, így 33:25-re diadalmaskodtak Velky Mihály tanítványai.

A jó iramú, izgalmas mérkőzésen a mintegy 600 kilátogató néző ezúttal is remek hangulatot teremtett, s a feltüzelt vendégszurkolókkal közösen rangadókhoz illő légkört varázsoltak a csarnokba.

Az alsóház rangadóján a Gyöngyös 35:31-re nyert a Tatabánya ellen, így jelenleg három 22 pontos együttes áll a dobogón, s a BKC-t csak jobb gólkülönbsége miatt előzi meg a Tatabánya együttese. A füredi sikerrel biztossá vált, hogy a 2008/2009-es bajnokságban is az élvonalban szerepelhetnek, így jövőre is nagy csapatok, nagy mérkőzések várnak a füredi kézilabdabarátokra.

Balatonfüredi KC – Mezőkövesdi KC 33:25 (15:13)

Balatonfüred, 600 néző. Vezette: Baranyi, Szloska

Balatonfüredi KC: Szathmári - Tombor 3, Lelkes, Vilovski 8, Kányai, Pál 1, Kolep 1. Csere: Szabó (kapus), Kotormán 7, Struhár, Salamon 3, Bakos 1, Mohácsi 7 (3), Bene 2.

Vezetőedző: Velky Mihály

Mezőkövesdi KC: Teremy - Fülöp, Pető 3, Papp 3, Vujovic 5 (3), Fekete 5, Molnár 1. Csere: Bakos (kapus), Kocsis 1, Bajorhegyi 1, Gilan 2, Fügedi 3, Olschléger, Nyikes 1.

Vezetőedző: Juhász István

Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3