A kezdetek 2003 októberére nyúlnak vissza, amikor a város önkormányzata eladásra felkínálta az épületegyüttest. A féléves egyeztetés eredményeként megalakult az a konzorcium (Lengyel Ernő vezetésével), amely elnyerte a jogot a négycsillagos szálloda megépítésére. A következő év tavaszán már a szerződést is megkötötték. A tulajdonos így emlékezett az első lépésekre: ekkor már el lehetett mondani, hogy a kocka el van vetve, de azt még nem sejtettem, milyen széles a Rubicon folyó…
Az eredeti elképzelések szerint 2006-ra tervezték a befejezést (akkor 1,2 milliárdos költségvetéssel), ám csakhamar rá kellett jönniük, legfeljebb 30%-os a készültségi arány. A bizonytalankodók (Lengyel Ernő megfogalmazása szerint) azonnal leugrottak a süllyedni készülő hajóról. Még a bank is hátat fordított a vállalkozásnak, mikor megtudták, hogy jóval négymilliárd fölé kerülhet az összeghatár. A számos nehézségtől nem ijedt meg Lengyel Ernő, pedig csak a mélygarázs helyéről kellett hatvanezer köbméter földet kitermelni, kötelezvényeket vállalni, megfelelni a több tucatnyi (pl. műemlékvédelmi stb.) előírásnak.
A tulajdonos (saját bevallása szerint is családja segítségével) képes volt felülemelkedni az akadályokon, s megvalósítani a hatalmas vállalkozást. Így a beruházás keretében 62 (korábban is meglévő) szoba teljes felújítása valósult meg, befejeződött egy 46 szobás új szállodarész, kialakítottak egy mediterrán udvart.
A négycsillagos Anna Grand Hotelben wellness funkciókkal is (infra-, finn- aromaterápiás szauna) bővült a szállodai szolgáltatás, az épületegyüttes alatt pedig 178 gépkocsi részére 3 szintes mélygarázs épült.
A hotel minden igényt kielégítő 100 szobája mellé étterem, söröző, borozó, vinotéka, éjszakai bár, mintegy 1200 négyzetméteres ún. vital-sziget, squash és bowlingpályák, s konditerem is épült.
Pál Béla egy száz évvel ezelőtt Füreden járt vendég akkori élményeit, dicsérő szavait olvasta fel a városképet már akkor is meghatározó szállodáról. Ezek a szavak – tette hozzá – ma is érvényesek, s a magánerős füredi fejlesztés a világ bármely táján megállná a helyét. A politikus megerősítette, hogy a reformkori városrész az eddigi fejlesztésekkel, valamint a közelmúltban elnyert támogatásokkal nemcsak a városnak, de a Balatonnak is jelentős idegenforgalmat generálhat.
A város polgármestere, dr. Bóka István megkockáztatta azt a kijelentést, hogy nem valószínű, hogy más be tudta volna fejezni ezt a beruházást. Megerősítette a Pál Béla által elmondottakat azzal, hogy kiegyenlítődni látszik a szezoni forgalom, s hogy belátható időn belül újabb szállodai férőhelyekre lesz szükség a Balatonnál. Hozzátette: annak érdekében is bizakodik a forgalom fellendülésében, hogy minél több adóforint folyjon be a város kasszájába.
A szalag átvágását követően a vendégek megtekinthették a választékos ízléssel épült és berendezett Anna Grand Hotel valamennyi létesítményét, s egy színvonalas fogadás keretein belül cserélhettek gondolatokat turizmusról, Balaton-fejlesztésről, gazdaságról, üzletről.