Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. április 30. Katalin, Kitti
Veszprém
8°C
2026. április 30. Katalin, Kitti
Veszprém
8°C

Beiktatták Wesseczki Szabolcs református lelkészt / 36 év után ma újra van hivatalosan lelkipásztora a gyulafirátóti-kádártai hitközségnek

2008. augusztus 22. 17:47
Miután a nyilvános egyházi közgyűlés elfogadta, ünnepi istentisztelet keretében pénteken hivatalosan is beiktatták a gyulafirátóti-kádártai református hitközség lelkészét, Weeeczki Szabolcsot. Veszprém két külső városrészének, melyek egykoron önálló falvak voltak, 1972-től 30 éven át nem volt lelki vezetője, lelkipásztora. Volt torony, de nem volt toronyőr – fogalmaztak a szónokok. Wesseczki 6 éve szolgál Kádártán, beiktatására azonban csak most került sor. A szabályzat szerint ez azt jelenti, hogy 3 évig ez után mindenképp maradnia kell, de a lelkész azt mondja, ő amúgy is hosszú távra tervez. Szeretné tovább bővíteni, építeni a helyi református közösséget.

Ma 250 hívő, templomba járó tagja van a gyulafirátóti-kádártai református hitközségnek, ebből 70 fő kádártai. Nem volt ez mindig így. Az elmúlt hat esztendőben Wesseczki lelkész úr és családja sokat tettek azért, hogy az itt élő reformátusok érezzék, van aki összefogja, vezesse, tanítsa őket. Ennek köszönhetően gyarapodott közel kétszeresére a gyülekezet az elmúlt évek során. Ami még ennél is nagyon csoda, hogy csak ebben az évben volt már hat keresztelőnk és 55 főre nőtt a hittanos fiatalok száma – mondta a Vehírnek Wesseczki Szabolcs. A beiktatási ceremónián a szónokok, és mindazok, akik örömmel köszöntötték a lelkipásztort, felhívták a figyelmet arra, mekkora hiánya volt több évtizeden át a lelki-szellemi vezetésnek az itt élő reformátusok között. Majd 2002-ben Németh Gyula esperes sikeres közbenjárására idekerült Wesseczki, azóta otthonának tekinti a két városrészt, akinek hívei rábízattak.

A beiktatáson a veszprémi református egyházmegye elnökségi tagja, a kádártai és a gyulafirátóti gyülekezetek gondnokai, az evangélikus testvér egyház képviseletében Isó Zoltán lelkész, valamint Tavas Vilmos, a Közösség Kádártáért Egyesület elnöke is szót kaptak. Mindannyian örömüket és bizalmukat fejezték ki, amiért a közösség lelkésze gyarapítani tudta a gyülekezetet és jó irányba viszi azt. Mert ahol van őrtorony, annak kell, hogy őre legyen. Ahol vártorony van, ott kell hogy legyen várnép is, akik a hívők. A szentmisét követően az egyházi vezetők, lelkészek és a hívők szeretetvendégségben közösen ünnepelték meg a beiktatatást.

Füssy Angéla
további cikkek
A nyílt utcán varrta össze egy megkéselt férfi dobogó szívét a magyar főorvos közélet A nyílt utcán varrta össze egy megkéselt férfi dobogó szívét a magyar főorvos Hazánkban eddig példátlan, és európai szinten is ritkaságszámba menő életmentő beavatkozást hajtott végre Dr. Dubóczki Zsolt. Az Országos Onkológiai Intézet sebész főorvosa a Magyar Légimentők kötelékében teljesített szolgálata során, a nyílt utcán végzett el egy azonnali szívműtétet egy életveszélyesen megsérült fiatal férfin. tegnap 13:17 Hegedűs Barbara a Fidesz-frakció szóvivője lesz közélet Hegedűs Barbara a Fidesz-frakció szóvivője lesz Megnevezte a Fidesz-frakció hét szóvivőjét Gulyás Gergely, a képviselőcsoport vezetője szerdán. tegnap 13:07 Miért olyan fontos a Szent Korona, hogy még a mostani képviselők is erre esküdnének fel? közélet Miért olyan fontos a Szent Korona, hogy még a mostani képviselők is erre esküdnének fel? Az áprilisban lezajlott országgyűlési választások margóján, de feltűnt egy nagy nemzeti ereklye is. Persze nem arról van szó, hogy az új miniszterelnök meg akarná koronáztatni magát, sőt, még csak nem is a Tisza Párttól származik az ötlet, hogy az új képviselők esküdjenek fel a Szent Koronára. Hogy ez végül megtörténik-e, még nem biztos, ugyanakkor aktuálissá tette, hogy cikkünkben bemutassunk több érdekességet és megcáfoljunk néhány tévhitet Magyarország minden politikusán és politikai pártján felülemelkedő Szent Korona kapcsán. tegnap 13:07

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.