A Rajk szobor ügye lassan 4 éve húzódik. Veszprém önkormányzata 2004-ben írt ki meghívásos pályázatot a Színházkertben egy 56-os emlékmű állítására, 20 millió forintos kerettel. Az egyébként be sem fejezett művet sokan bírálták, mondván hogy nem a pályázati tartalommal készült el. Maga a pályamű a szerződés és a kivitelezés folyamata során többször módosult, ráadásul úgy, hogy nem került vissza jóváhagyásra az elé a közgyűlés elé, aki a pályaművet elfogadta. 2007-ben már egy új városvezetéssel, más összetételű közgyűléssel az áthelyezésről született határozat, melybe a művész nem nyugodott bele. Többek közt vita alakult ki arról, ki is állja az elbontás, elszállítás és az újra felállítás költségeit.
„Két olyan cselekmény is történt tehát, amelyben a város – és főleg a rászavazó 14 önkormányzati képviselő - joggal becsapottnak érezheti magát” – írta dr. Bősze Ferenc, Gagyi című blogbejegyzésében még júliusban, a Vehíren. A rendőrségen tett feljelentésében is az áll, nem olyan tartalmú szerződés készült, mint amilyenre közgyűlési felhatalmazás volt, és ez megrövidítette a megrendelőt, ráadásul még olyan tartalmú teljesítés sem történt, mint amit a szerződés előírt.
A rendőrség most az emlékmű állításának minden körülményére kitérően vizsgálódik. A nyomozás eredménye várhatóan arra is választ ad majd, hogy ha valóban törtét hűtlen kezelés, akkor ebben a körben kit is terhel annak felelőssége.
Bősze ügyvéd úr írásának megjelenését követően egyébként szerkesztőségünk levelet kapott Rajk László jogi képviselőjétől, dr. Németh Zsolttól, melyben tagadta a szerző állításait és helyreigazítást kért, továbbá vagyoni kártérítési pert helyezett kilátásba a művész személyiségi jogainak megsértésére hivatkozva. Miután a blogolás a Vehíren szabadon, lektorálás, szerkesztői szabályozás nélkül szabadon történik, a blogolók pedig vállalják szavaik súlyának következményeit is, továbbá Bősze Ferenc szerkesztőségünknek is bemutatott állításait igazoló dokumentumokat, megtagadtuk a helyreigazítási kérelmet.