„Veszprém legújabb kori történetében egyetemi rangú oktatási intézményt 1949 óta mondhat magáénak. Ebben az évben a József Nádor Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem átszervezése kapcsán létrehozott, és csak mérnöki karokból álló Budapesti Műszaki Egyetem (BME) Nehézvegyipari Karának telephelyéül Veszprémet választották. […] A BME Kémiai Technológia Tanszékének fiatal adjunktusa, Polinszky Károly 1949 tavaszán kapott megbízást az új kar megszervezésére" – olvasható az egyetem történetét összefoglaló leírásban az intézmény honlapján.
Dr. Friedler Ferenc
Az ünnepségen Dr. Friedler Ferenc elmondta: megtiszteltetés a Polinszky Károly által alapított egyetemet vezetni, majd néhány szóban méltatta az universitas első rektorának vezetői gondolkodását és személyiségének nagyságát.
– Vezetőként tudta, hogy a kutatókkal máshogy kell bánni, mert nekik az a fontos, hogy jól érezzék magukat, akkor tudnak eredményesen dolgozni. Nem elég kitalálni valamit, azt fel is kell építeni, hiszen egy szervezet értéke nem az infrastruktúrában van, hanem magában a szervezetben – sorolta a Pannon Egyetem rektora, hozzátéve: Polinszky Károly mindig nagy gondot fordított arra, hogy kiváló professzorok legyenek Veszprémben.
Brányi Mária
Az egyetem fontos szerepet tölt be a város életében – erről már Brányi Mária alpolgármester beszélt az összegyűlteknek. Elmondta, „az egyetemalapító rektor zsenialitását fémjelzi, hogy szellemi potenciált biztosító kutatóbázisokat hozott Veszprémbe”. – Az oktatás és a versenyszféra is nagy köszönettel adózhat az itt folyó munkának. Ez az érték nem jöhetett volna létre Polinszky Károly személyisége nélkül – fogalmazott Brányi Mária.
Polinszky Gábor
A család részéről Polinszky Gábor osztotta meg gondolatait a jelenlévőkkel. – Apám, az egyetem és a város közötti kapcsolat ma is él. Veszprém iránti érzései mindig kölcsönösek voltak – emlékezett vissza az ünnepelt fia. Ennek a kapcsolatnak a legjobb példája az önkormányzat által alapított Polinszky-díj, mellyel a Veszprémben kiemelkedő érdemeket szerzett személyek munkáját ismerik el.
Dr. Gaál Zoltán
Ebben a kitüntetésben részesült 2011-ben Dr. Gaál Zoltán egyetemi tanár is, aki 1998 és 2007 között ült a Pannon Egyetem rektori székében, és aki köszöntő beszédében hangsúlyozta: Polinszky Károly nagyon céltudatos, buzgó ember volt, akire felnézhetünk. Beszédében kitért arra is, hogy az egyetem első rektora tudta, az egyetem építéséhez nem csak tégla és malter szükséges, ennek megfelelően komoly életművet hagyott hátra.
A köszöntők végeztével a résztvevők elhelyezték az emlékezés koszorúit a Pannon Egyetem Polinszky-termében található, egyetemünk első rektorát ábrázoló mellszobornál.