A megállapodás ünnepélyes aláírása alkalmából tartott sajtótájékoztatón Oberfrank Pál, a teátrum igazgatója kiemelte, régóta aktív a kapcsolat az egyetemmel, korábban a Teleszterion Színházi Műhellyel és az angol nyelvű drámafesztivál kapcsán már együttműködtek, áprilisban mindez a költészethez kapcsolódó programokkal folytatódik majd. A Veszprémi Petőfi Színház egy héten át tartó programsorozatot szervez gyermekek és felnőttek számára, melyek középpontjában a versek állnak. Az együttműködés célja a minél élőbb kapcsolat kialakítása az egyetemmel, nyilatkozta az igazgató.
Dr. Friedler Ferenc, a Pannon Egyetem rektora elmondta, a színház érték, melynek hasznosítása fontos feladat, a megállapodás a hosszú távú működéshez járul hozzá. Dr. Horváth Géza, a Modern Filológiai és Társadalomtudományi Kar dékánja hangsúlyozta, az egyetem nemcsak szakmát ad, hanem szemléletformáló intézmény, ahogy a színház is, összekapcsolódásuk kiemelten fontos. Cél, hogy a hallgatók tevékenyen is részt vegyenek a színház életében.
Az együttműködés a gyakorlatban már régóta jól működik, a teátrum jubileuma alkalmából közös műsort is indított az Egyetem Televízió Vastaps címmel idén, és a Magyar Költészet Hete programsorozat keretében tovább bővül. Április 11-én első alkalommal áll meg a Versbusz az egyetemen, a Magyar Költészet Napja alkalmából a VMK és a Petőfi Színház ismert színészeket utaztat, akik a város több pontján verselnek. Április 17-én az egyetemen rendezik a Kávészünet együttes és Lutter Imre verses estjét, és a József Attila virrasztást.
A megállapodás kiterjed a közös szakmai-tudományos-kulturális programok szervezésére, a rendezvények kölcsönös népszerűsítésére, pályázati együttműködésekre, közös kutatásokra, előadások tartására. A teátrum befogadja az egyetemhez is kapcsolódó társulatok kiemelkedő produkcióit, és lehetőséget teremt arra, hogy hallgatói színjátszó kör működjön a színházban, befogadja a tantervi színház-pedagógiai foglalkozásokat. A drámapedagógia tanárok és színháztudomány szakos hallgatók szakmai gyakorlatuk egy részét a színházban játszott darabokhoz kapcsolódóan szervezhetik. A színháztudomány szakos hallgatók gyakorlati képzését régóta segíti a teátrum, az érdeklődő hallgatók térítésmentesen látogathatják az előadásokat és a főpróbákat, lehetőségük nyílik a produkció próbafolyamatának végigkísérésére. Az egyetem képzéseket, illetve nyelvtanulási lehetőséget biztosít a színház társulatának.