„A felsőfokú informatikai oktatás minőségének fejlesztése, modernizációja” címmel az Európai Unió és a Magyar Állam társfinanszírozásában 157 295 648 forint összegű támogatást nyert el a Pannon Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem konzorciumi együttműködés keretében. A projekt TÁMOP-4.1.2.A/1-11/1-2011-0104 azonosító számon került nyilvántartásba. Az összeget az egyetemek informatikai, illetve villamosmérnöki képzéseikhez kapcsolódóan tartalomfejlesztésekre fordítják. A támogatás révén a két intézményben összesen negyven tananyag fejlesztése történik. A projekt biztosítja a hazai képzések idegen nyelvű hozzáférésének megteremtését is, valamint lehetőséget ad olyan képzések megtartására, melyek segítségével hasznos módszertani ismereteket sajátíthatnak el az intézmények oktatói, kutatói.
Piglerné dr. Lakner Rozália egyetemi docens, a Műszaki Informatikai Kar dékánja mutatta be a kar oktatási-kutatási tevékenységeit és kiemelte a projekt jelentőségét az érintett tanszékek szempontjából. Elmondta, a minőségi képzést szolgálja a pályázat, hiszen olyan oktatási anyagokat dolgoznak ki ennek keretében, melyek a modern, korszerű technikákat is magukba foglalják.
Rácz Géza projektmenedzser ismertette a projekt előzményeit, célkitűzéseit, a megvalósításban résztvevőket, a projekttevékenységeket, valamint a várható eredményeket. Előadásában hangsúlyozta, hogy a megvalósítás során általános célkitűzés az, hogy a felsőoktatási intézményekben végzett hallgatók tudása és elsajátított kompetenciái középtávon is versenyképesek legyenek a munkaerő-piaci igényeknek megfelelően, ezáltal a projekt a hallgatók hosszú távú szakmai karrierjét segíti. A tananyagok fejlesztésén túl a projekt lehetőséget ad 120 oktató-kutató számára olyan képzések megtartására, melyek segítségével az intézmények oktatói, kutatói hasznos szakmai és módszertani ismeretekkel bővíthetik meglévő tudásukat. Összességében a projekt biztosítja a felsőoktatási képzések minőségének fejlesztését, korszerűsítését és versenyképességét.
Dr. Süle Zoltán adjunktus, a projekt szakmai vezetője beszélt a projekt keretében vállalt és megvalósítandó konkrét feladatokról. A Pannon Egyetem részéről 34 oktató-kutató közreműködésével összesen 26 darab, több képzési területbe integrálható, magyar és angol nyelvű, lektorált digitális tananyag készül. A fejlesztés által érintett témakörök: matematika, műszaki és informatikai ismeretek, optimalizálás, számítástudomány.
Dr. Németh L. Zoltán adjunktus, szakmai koordinátor mutatta be a Szegedi Tudományegyetem szakmai munkáját a projekt megvalósítása során. Az egyetem részéről 16 tananyagfejlesztő bevonása történik meg és 19 darab digitális tananyag készül el. Az érintett tématerületek: műszaki ismeretek, számítástudomány és alkalmazásai, valamint számítógép architektúrák és operációs rendszerek.
A projekt 2012. január 1-jén indult, 2013. december 31-ig tart.
A projekt során elkészülő 40 tananyagból öt a Pannon Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem közös fejlesztésének eredménye lesz. Az elkészült tananyagok a projekt lezárását követően ingyenesen elérhetők lesznek a www.tankonyvtar.hu oldalon.